Wydarzenia_szkolne
Pielgrzymka do Stoczka Warmińskiego
Stoczek Warmiński, to Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju, do którego w dniu 5 czerwca 2012r, pielgrzymowały autokarami w swoim „białym tygodniu” dzieci komunijne z parafii Świętych Piotra i Pawła w Reszlu.
Pielgrzymka ta mogła się odbyć dzięki życzliwości Pani Dyrektor Danuty Baten, która również wraz z wychowawcami klas II w niej uczestniczyła.
Mszę św. w Sanktuarium odprawił ks. prałat Wyrostek Dyzma, który w krótkiej homilii zachęcił dzieci do gorliwej modlitwy i wdzięczności Bogu za dar przyjętej Komunii świętej. Po Mszy św. Kustosz przedstawił historię tego Sanktuarium.
Następnie dzieci zwiedziły celę więzienną – miejsce internowania Sługi Bożego ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego.
Po krótkim relaksie w pięknym przyklasztornym ogrodzie, pełni wdzięczności Bogu za słoneczną w tym dniu pogodę wróciliśmy do swoich domów.
katechetka: S. Miriam Zdunek
opublikowano: 2012-06-13, © S. Miriam Zdunek,
ostatnie artykuły z tego działu:
- Gratulacje dla Jana Adamiaka!
- Moja rodzina jest wyjątkowa
- Akademia Łowców Odpadów w akcji!
- POŻEGNANIA CZAS UCZNIÓW KLASY III B
- Znamy wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego
- Wspaniała wycieczka klasy 2a i 2b do Trójmiasta
- Od ziarenka do bochenka
- BAL KLAS ÓSMYCH
- Wycieczka klasy 2b na zakończenie roku szkolnego
- Materiały edukacyjne "Zdrowe wakacje"
- dalej...