Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Nauka na „zielono” ⁄

Nauka na „zielono”

W dniach 13-15 maja klasy 5 b i 5c oraz kilkoro uczniów z klas 4b, 5a i 6b udało się na „Zie-loną szkołę” organizowaną w Ośrodku Wypoczynkowym Rybaczówka Rutka/koło Pasymia. Rybaczówka znajduje się na terenie Natura 2000 mieszczącym się nad kompleksem 180 ha stawów rybackich. Teren ten otaczają lasy Puszczy Napiwodzko-Ramuckiej, które zachwycają bogactwem darów natury. Nie sposób też nie wspomnieć o zapierających dech w piersiach widokach.

Dzieci uczestniczyły w zajęciach pozalekcyjnych, które odbywały się w ciekawej lokalizacji o przykuwających uwagę walorach przyrodniczych. Dowiedziały się w jaki sposób można rozpalić ogień, zrobić filtr do wody i ją oczyścić, tak by nadawała się do picia, jakie rośliny rosnące na łące są jadalne, ćwiczyły marsze na orientację, podglądały życie ptactwa wodnego w rezerwacie przyrody, uczyły się budować schronienie w lesie a także uczestniczyły w wiel-kich leśnych podchodach. W czasie wolnym od zajęć dzieci odpoczywały grając w piłkę, ba-wiąc się na placu zabaw, był tez czas na wspólne rozmowy.

W drodze powrotnej do domu dzieci planowały kolejny wyjazd na Zielona szkołę w przy-szłym roku, co może świadczyć o tym, iż mimo ogromnego zmęczenia wyjazd można uznać za udany.

opublikowano: 2024-05-20, © Marta Lewczuk-Daliga,

fot. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Reszlu