Wydarzenia_szkolne
Morskie klimaty - wycieczka klas VIa i VIIb do Gdańska i Łeby
28 maja klasy 6a i 7b wybrały się na trzydniową wycieczkę do Gdańska i Łeby. Pierwszego dnia zwiedziliśmy piękne Stare Miasto w Gdańsku, skąd udaliśmy się do ZOO w Gdańsku Oliwie. Wieczorem dotarliśmy do Łeby, gdzie zakwaterowaliśmy się w pensjonacie ANIA
.Kolejnego dnia pojechaliśmy do Rąbki, skąd ruszyliśmy na spacer po ruchomych wydmach - weszliśmy na najwyższą - Łącką Górę. Byliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi, ponieważ mieliśmy przed sobą wiele atrakcji w parku rozrywki Sea Park. Jedną z nich był pokaz na żywo z udziałem uchatek. Pozostałe to trampoliny ze ścianką wspinaczkową, basen z gąbkami, statek piracki, Kino Emocji 3D i wiele innych. Po kolacji, po krótkim odpoczynku, wyszliśmy na spacer po Łebie, pięknym, turystycznym mieście, na zachód od którego rozciąga się Słowiński Park Narodowy z ruchomymi wydmami i jeziorami Łebsko i Gardno. Ostatni dzień rozpoczęliśmy od przejazdu do Sasina, gdzie weszliśmy na latarnię morską Stilo. Liczy sobie ona 33,4 m wysokości, ma kształt ściętego ostrosłupa, a u jej szczytu znajdują się dwie galerie widokowe.
Stąd przyjechaliśmy do Szymbarka, gdzie odwiedziliśmy Dom Sybiraka, przeszliśmy obok wieży strażniczej i pomnika niedźwiedzia Wojtka. Oczywiście weszliśmy także do domu do góry nogami, do bunkrów oraz pięknej sali balowej, gdzie od 2010 roku stoi największy fortepian świata, wpisany do księgi rekordów Guinnessa. Przepięknie zagrała nam na nim nasza utalentowana Ola Dmowska. Byliśmy wzruszeni jej występem.
Zaszliśmy również do kościoła św. Rafała, w którym znajduje się wiele elementów upamiętniających ważne wydarzenia z polskiej historii
.Nasza wycieczka była bardzo udana, bogata we wspaniałe atrakcje. Szczęśliwi, pełni wrażeń wróciliśmy do domów. Nie możemy się już doczekać kolejnych takich wyjazdów.
opublikowano: 2025-06-15, © Organizatorzy,
ostatnie artykuły z tego działu:
- Nasza szkoła bierze udział w projekcie Lekcja o Funduszach Europejskich IX
- PROJEKT PLASTYCZNO - PROFILAKTYCZNY
- MIĘDZYSZKOLNE ZAWODY PIŁKI RĘCZNEJ
- Konkurs Robotów Lego Reszel 2026
- Zajęcia edukacyjne w Ochotniczej Straży Pożarnej w Reszlu
- Mistrzostwa powiatu w halowej piłce nożnej dziewcząt
- XXV Dzień Papieski
- II edycja Turnieju z Orlika na stadion
- DEBATA W KLASACH PIĄTYCH
- Dzień Edukacji Narodowej 2025 w ZS-P w Reszlu
- dalej...













































