Wydarzenia_szkolne
Mikołajki w szkole
Mikołajki to święto obchodzone 6 grudnia na cześć świętego Mikołaja biskupa Miry. Według zwyczaju – wierzeń tego dnia Mikołaj obdarowuje dzieci prezentami. Zazwyczaj jest to już w nocy z 5-go na 6-go grudnia, kiedy pod poduszkę ukradkiem podkłada prezenty lub umieszcza je w wełnianej skarpecie czy bucie.
W szkole też Mikołaj nie zapomniał o najmłodszych. Przybył w towarzystwie śnieżynek z prezentami do każdej klasy. Bardzo miło został przyjęty przez wszystkich. W sali gimnastycznej uczniowie wysłuchali historii o Mikołaju oraz wspólne zaśpiewali kilka piosenek. Najmłodsi zatańczyli taniec z Mikołajem i śnieżynkami.
Miło jest otrzymywać prezenty, a jeszcze milej jest móc obdarowywać innych, dlatego pamiętajmy o wszystkich, którzy takiej pomocy potrzebują. I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem!!!
W uroczystość zaangażowali się Rodzice z Rady Rodziców oraz nauczyciele i starsi uczniowie. Dziękujemy Mikołajowi, że o nas pamiętał, do zobaczenia już wkrótce 24 grudnia 2012r.
- Prezentacja multimedialna -Pani Agata Doboszewska
- Nagłośnienie- Pan Łukasz Pyrzak
opublikowano: 2012-12-10, © Krystyna Bujnowska,
ostatnie artykuły z tego działu:
- Wycieczka klas III do lasu.
- Mobilne Laboratorium Młodych Odkrywców w ZS-P w Reszlu
- Tydzień o budowaniu relacji oraz Tydzień o przeciwdziałaniu przemocy rówieśniczej: 29 września - 3 października 2025 r.
- Rajd rowerowy do Świętej Lipki - ślimaczym tempem!
- Projekt Szkoła Perspektyw
- II edycja turnieju -Z orlika na stadion
- Udział uczniów Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Reszlu w X edycji akcji Sprzątanie Lasu
- WYCIECZKA DO WARSZAWY UCZNIÓW KLASY VI B, VIA i V A
- Sprzątanie Świata 2025 w klasach 1-3
- NARODOWE CZYTANIE W ZS-P W RESZLU
- dalej...