Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Internetowa pułapka ⁄

Internetowa pułapka

W dniu 22 października gościliśmy w naszej szkole artystów Teatru Kurtyna z Krakowa, którzy zaprezentowali dwa spektakle profilaktyczne.

Pierwszy z nich, „ Internetowa pułapka” adresowany był do grupy uczniów z klas IV – VI. Obejrzeli go uczniowie z klasy IV a, IV b, V c. Spektakl poruszał temat komunikowania się z ludźmi przez sieć internetową, korzystania z popularnych portali społecznościowych.

Zwrócono uwagę na samotność dzieci, wyobcowanie, brak możliwości rozmowy o problemach z osobą dorosłą, ucieczkę w świat wirtualny. Z jednej strony pokazano Internet jako źródło wiedzy, umożliwiający komunikację z mieszkańcami całego świata, a z drugiej Internet niosący zagrożenia, pokazujący sceny przemocy, zachęcający do przestępstw.

Drugi spektakl:„ Dzieci z całego świata”, dotykał niemniej ważnych sfer życia, takich jak szacunek dla ludzi bez względu na urodę, kolor skóry, tolerancję. Zawierał elementy profilaktyczne dotyczące dbałości o środowisko naturalne, szacunku dla produktów żywieniowych, szkodliwość palenia papierosów i picia alkoholu. Odbiorcami przedstawienia byli uczniowie klas pierwszych i oddziałów „0”.

Należy mieć nadzieję, że wychowawczy i profilaktyczny charakter spektaklów nie pójdzie na marne i w przyszłości tego typu edukacja zaowocuje.

Dziękujemy Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za sfinansowanie kosztów spektaklu.

H. Kwiatkowska – pedagog szkolny SP Nr 3

opublikowano: 2013-10-24, © Halina Kwiatkowska,