Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Inauguracja nowego roku szkolnego ⁄

Wydarzenia_szkolne

Inauguracja nowego roku szkolnego

Za nami kolejne uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2022/23. O poranku z niemałym trudem uczniowie i nauczyciele podjęli powakacyjne wyzwanie, by wstać i spotkać się z całą społecznością szkolną podczas uroczystego apelu. W tym szczególnym dniu towarzyszyli nam goście - Wicestarosta Kętrzyński – p. Andrzej Lewandowski, Przewodnicząca Rady Rodziców – p. Anna Scheiba oraz rodzice uczniów klas pierwszych. W tym roku powitaliśmy w naszym gronie 115 uczniów, którzy rozpoczną naukę w pięciu klasach pierwszych. Podczas apelu wysłuchaliśmy słów dyrektora szkoły p. Waldemara Mieszkowskiego, który przedstawił nowych nauczycieli j. angielskiego – p. Nataliię Bidasiuk i Grzegorza Chomontowskiego, nauczyciela warsztatów szkolnych w zawodzie stolarz p. Radosława Dramińskiego oraz wychowawcę internatu – p. Szymona Morawskiego. Złożył życzenia uczniom klas pierwszych, przekazał najważniejsze informacje dotyczące ważnych miejsc na terenie szkoły i osób, które będą pomocne w przypadku trudności. Pan Wicestarosta natomiast przypomniał, iż nasza szkoła jest mu szczególnie bliska, gdyż spędził w niej 25 lat, będąc uczniem, nauczycielem i dyrektorem. Poinformował zebranych o planach związanych z pracami remontowymi drogi przy budynku szkolnym oraz internacie, a także placu przed szkołą. „Przygotujemy dokumentację techniczną do przebudowy internatu, by uczniowie mieli jeszcze lepsze warunki do wypoczynku po ciężkich zajęciach. A to wszystko, by było przyjemnie, bezpiecznie i komfortowo.”. Złożył wszystkim życzenia spokojnej, satysfakcjonującej, bezpiecznej pracy, wytrwałości w dążeniu do celów i wielu sukcesów.

Przedstawicielka Młodzieżowej Rady Internatu – Karolina Nowińska z kl. IV TGiPC także pamiętała o swoich koleżankach i kolegach i w imieniu członków rady złożyła życzenia wszystkiego, co najlepsze na nadchodzące miesiące.

Kierownik Szkolenia Praktycznego – p. Elżbieta Pupel przedstawiła wychowawców klas pierwszych:

• kl. I liceum ogólnokształcącego – p. Amanda Mazurowska
  • kl. I technikum grafiki i poligrafii cyfrowej – p. Dorota Parada
  • kl. I technikum informatycznego – p. Krzysztof Jelisiejew
  • kl. I technikum architektury krajobrazu oraz technikum technologii drewna- p. Zofia Kuczkowska
  • kl. I branżowej szkoły I stopnia – p. Robert Mieszkowski

Po apelu uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal na pierwsze spotkania w tym roku. Od piątku zaczniemy już zwyczajny, oby spokojny i radosny czas pracy i dobrej współpracy całej społeczności szkolnej. Powodzenia!

opublikowano: 2022-09-01, © Julita Woźniakowska,

Klasa I TDA, wychowawca: Zofia Kuczkowska