Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < IV Regionalny Konkurs Ekologiczno-Przyrodniczy klas trzecich szkół podstawowych ⁄

IV Regionalny Konkurs Ekologiczno-Przyrodniczy klas trzecich szkół podstawowych

Już po raz czwarty odbył się w naszej szkole Regionalny Konkurs Ekologiczno-Przyrodniczy klas III powiatu kętrzyńskiego i mrągowskiego pod honorowym patronatem Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty w Olsztynie i Mazurskiego Parku Krajobrazowego z siedzibą w Krutyni.

Organizatorkami konkursu są Krystyna Bujnowska i Joanna Piskosz-nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej. Konkurs ma na celu uświadomienie uczniom, że życie bez kontaktu z przyrodą jest niemożliwe. Wszystko, co jest potrzebne człowiekowi do życia, czerpie on ze środowiska.

Konkurs cieszy się wśród uczniów i nauczycieli bardzo dużym zainteresowaniem. W tym roku do etapu szkolnego w lutym przystąpiło 187 uczniów z 20 szkół podstawowych na terenie powiatu kętrzyńskiego i mrągowskiego. Test IV Regionalnego Konkursu Ekologiczno-Przyrodniczego klas III rozwiązało w wymaganym czasie 30 minut 180 uczniów.

21 kwietnia 2023 roku 35 zwycięzców zmierzyło się z napisaniem testu finałowego. Naszą szkołę reprezentowali Yeva Udovenko z klasy 3a i Jakub Janiszewski z klasy 3b. Jak co roku zwycięzcy otrzymali dzięki sponsorom atrakcyjne nagrody. Niewątpliwą atrakcją dla gości była wycieczka po Reszlu ze zwiedzaniem zabytków. Sponsorami konkursu w tym roku byli: Nadleśnictwo Mrągowo, Nadleśnictwo Srokowo, Nowa Era, Urząd Gminy w Reszlu, Mazurski Park Krajobrazowy, firma Mitel, Zamek Reszel.

opublikowano: 2023-04-23, © Danuta Baten.,

fot. Danuta Baten.