Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Dzień Św Patryka ⁄

Dzień Św Patryka

Dnia 18 marca (wyjątkowo! - a to tylko dlatego, iż 17 marca wypadł w niedzielę) świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Św. Patryka. Z tej okazji nasi uczniowie (prawie wszyscy) ubrani byli na zielono. Na szkolnym korytarzu były porozwieszane ciekawostki o Irlandii, którego patronem jest właśnie św. Patryk. Zadaniem uczniów było rozwiązanie quizu o tym przepięknym kraju. Na tych, którzy zrobili to bezbłędnie czekają nagrody. Kolejną atrakcją był wspólny JIG DANCE, który wykonaliśmy na sali gimnastycznej. Blisko 140 osób tańczyło w jednym miejscu ! Wykonaliśmy to genialnie.

Z okazji Dnia Św. Patryka Irlandczycy składają sobie życzenia. My postanowiliśmy również to zrobić. W szkole była do tego przeznaczona całkowicie zielona ścianka. Każdy mógł życzyć każdemu to, co chciał. Chętnych było sporo. To było naprawdę miłe.

Nie mogło również zabraknąć irlandzkiego skrzata, słynnego Leprikona, który ze swym skarbem od lat towarzyszy dzieciom w Irlandii. Podobno nie widzi tych, co ubrani są na zielono. I ich nie szczypie! Takich skrzatów u nas w szkole było sporo! Wszystko dzięki naszym uczniom, którzy wykonali je na zajęciach j. angielskiego, a także w domu z pomocą bliskich. Najładniejsze prace zostaną oczywiście nagrodzone.

To był radosny dzień. Życzę wszystkim samych takich dni, pełnych uśmiechu, bez zmartwień, problemów. Niech wszystkim towarzyszy zawsze wiara, nadzieja i miłość, a wszystko inne samo się ułoży. 

opublikowano: 2024-03-18, © Organizatorzy,

fot. Organizatorzy