Wydarzenia_szkolne
Czytamy drzewom
Pod takim hasłem obchodzone jest w 2015 roku Święto Drzewa.
Święto Drzewa jest programem edukacji ekologicznej Klubu Gaja w ramach którego zachęca się do różnorodnych działań wokół drzew: festyny, konkursy, przedstawienia teatralne, lekcje w terenie, zbiórka makulatury. Zachęca się do podjęcia rzeczywistych działań na rzecz ochrony środowiska i klimatu – sadzenia i ochrony drzew. W naszej szkole od kilku lat podejmowane były różne działania.
W tym roku, 9 października, uczniowie klasy III b uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Reszlu. Były to zajęcia plenerowe, co bardzo podobało się dzieciom. „Moje spotkanie z drzewem” dało możliwość poznania drzew różnymi zmysłami – uczniowie słuchali, dotykali, wąchali drzewa, mówili o swoich odczuciach. Pod rozłożystym klonem oglądali albumy, czytali książki o drzewach. Następnie rozpoznawali drzewa po liściach i owocach. Z klocków układali kontur drzewa. Akcentem plastycznym, już w sali biblioteki, zakończono zajęcia, co także uczniom bardzo się podobało. Malowali jesienny obrazek na liściach. Zajęcia, które przygotowały panie Wiesława Pietrzak i Aleksandra Dziemiańczyk, jak zawsze, były bardzo interesujące i dostarczyły wielu wrażeń. W związku ze Świętem Drzewa w szkole odbyła się zbiórka makulatury. Kolejna taka akcja w grudniu.
Dyskutujmy o problemach naszej planety, wyciągajmy wnioski i włączajmy się w akcje ekologiczne. Już od najmłodszych lat powinno się wiedzieć jak ważną rolę w przyrodzie odgrywają drzewa. A bez naszej pomocy drzewa nie będą mogły dalej nam pomagać.
opublikowano: 2015-10-12, © Joanna Piskosz,
ostatnie artykuły z tego działu:
- Tydzień Przeciwdziałania Przemocy Rówieśniczej w świetlicy szkolnej
- Tydzień Przeciwdziałania Przemocy Rówieśniczej w bibliotece szkolnej
- NOWOŚCI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ
- Wycieczka klas III do lasu.
- Mobilne Laboratorium Młodych Odkrywców w ZS-P w Reszlu
- Tydzień o budowaniu relacji oraz Tydzień o przeciwdziałaniu przemocy rówieśniczej: 29 września - 3 października 2025 r.
- Rajd rowerowy do Świętej Lipki - ślimaczym tempem!
- Projekt Szkoła Perspektyw
- II edycja turnieju -Z orlika na stadion
- Udział uczniów Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Reszlu w X edycji akcji Sprzątanie Lasu
- dalej...