Jesteś tu: strona główna < Informacje_i_wydarzenia < Chustki dla dzieci – dlaczego warto zastąpić nimi tradycyjne czapki? ⁄

Informacje_i_wydarzenia

Chustki dla dzieci – dlaczego warto zastąpić nimi tradycyjne czapki?

Chustki dla dzieci mogą skutecznie zastępować tradycyjne czapki. To właśnie dlatego rozwiązanie to staje się coraz popularniejsze. Co się jednak za tym kryje? Czy jest to jedynie kwestia mody, czy może jest jakiś inny powód? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, dlaczego warto zaopatrzyć garderobę swojego dziecka w chustki.

Dlaczego chustki dla dzieci mogą zastępować tradycyjne czapki?

Każdy odpowiedzialny rodzic wie, że głowa dziecka potrzebuje nieustannej ochrony. Tyczy się to zarówno mroźnych dni, jak i tych gorących, kiedy natężenie promieniowania słonecznego jest bardzo wysokie. Tradycyjne czapki co prawda mogą skutecznie chronić, ale jednocześnie powodują, że głowa dziecka zaczyna się pocić. Nie jest to dobre, zwłaszcza w upalne dni, kiedy to bardzo łatwo o przegrzanie. Może to się źle skończyć, dlatego warto postawić na coś bardziej przewiewnego. Takie mogą być właśnie chustki dla dzieci.

Chustki dla dzieci działają identycznie jak czapka z daszkiem, jednak są od niej znacznie cieńsze. Ich niesamowita lekkość świetnie sprawdza się podczas cieplejszych miesięcy. Jest to idealny wybór zwłaszcza na plażę, kiedy upał może dawać się mocno we znaki. Nie musisz martwić się nawet wtedy, kiedy chustkę zmoczy woda, gdyż ze względu na materiał, z którego jest wykonana, bardzo szybko wysycha.

Co więcej, nakrycie głowy tego typu może też sprawdzić się w przypadku dzieci, które po prostu nie lubią nosić tradycyjnych czapeczek i nieustannie je ściągają. Ze względu na to, że chustki są bardzo komfortowe, praktycznie nie czuć ich na główce.

Jakie chustki dla dzieci wybierać?

Aby chustka dla dziecka spełniała swoje zadanie, musi być wykonana z odpowiedniego materiału. Nie warto wybierać tkanin syntetycznych, gdyż one nie będą przepuszczały powietrza. Zastąp je czymś bardziej naturalnym i w pełni bezpiecznym, takim jak np. bawełna. Jest bardzo delikatna, dzięki czemu nie podrażnia wrażliwej skóry dziecka. Praktycznie jej nie czuć, dlatego maluch nie próbuje ściągać nakrycia z główki.

Równocześnie ważny jest też kolor chustki. Pamiętaj, że im wyższa temperatura, tym lepiej trzeba chronić główkę. Zrezygnuj więc z ciemnych barw. Pochłaniają praktycznie całość promieniowania i przez to bardzo szybko się nagrzewają. Celuj więc raczej w jasne kolory. Idealny jest przede wszystkim biały, gdyż odbija promienie słoneczne i nie nagrzewa się tak, jak pozostałe barwy.

Wybierając chustkę dla dziecka, zwróć też uwagę na fason i rozmiar. Wymiary powinny być odpowiednio dobrane tak, aby chustka nie spadała lub za bardzo nie uciskała. Wybór odpowiedniego modelu zależy już tylko i wyłącznie od Ciebie i preferencji Twojego dziecka. Przykładowo, wariant na gumce bardzo dobrze trzyma się na głowie i nie uciska. Idealnie dopasowuje się też do obwodu. Znaleźć można też chustki wiązane, jednak nie zaleca się ich w przypadku najmłodszych dzieci. Mogą być bardzo kłopotliwe i mało komfortowe, ponieważ supełek często uwiera – np. wtedy, kiedy maluch siedzi w wózku i opiera główkę.

Chustka dziecięca – dla dziewczynki czy dla chłopca?

Wbrew pozorom chustki dla dzieci sprawdzają się nie tylko w przypadku dziewczynek, ale również i u chłopców. Ze względu na ich popularność na rynku znaleźć można naprawdę wiele fajnych wzorów. Dzięki temu bardzo łatwo można je dopasować niemal do każdej stylizacji. To bardzo modny, a zarazem praktyczny trend, który stale się rozszerza. Twoje dziecko nabierze więc stylowego i bardzo oryginalnego wyglądu, nie musząc przy tym rezygnować ze swojego komfortu. Jest jeszcze jedna zaleta, która ucieszy głównie rodziców małych księżniczek. Otóż okazuje się, że chustki w przeciwieństwie do czapek nie niszczą fryzury. Nie będzie więc trzeba układać jej od nowa, co przy bardzo aktywnym dziecku często jest nie lada wyzwaniem.

opublikowano: 2022-01-10, © materiał zewnętrzny,

fot. materiał zewnętrzny