Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Akcja społeczno - edukacyjna Żonkile, upamiętniająca 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim ⁄

Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „ŻONKILE”, organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich „POLIN”, by uczcić pamięć o powstańcach getta warszawskiego i ofiarach holocaustu w 80. rocznicę wybuchu powstania.

W obchody rocznicy zaangażowani byli uczniowie klas IV-VIII. Starsi uczniowie obejrzeli filmy: „Zdążyć przed Panem Bogiem”, młodsi „Będę pisać”.Na lekcjach historii nauczyciele przeprowadzili pogadanki, których celem było zobrazowanie przebiegu powstania w getcie warszawskim, z uwzględnieniem motywów i racji postępowania poszczególnych bohaterów. Uczniowie wykonali papierowe żonkile– kwiaty symbolizujące pamięć i nadzieję.

19 kwietnia 2023r, by podkreślić wyjątkowy charakter tego dnia, uczniowie ze szkolnego koła wolontariatu wręczali nauczycielom, uczniom i pracownikom szkoły papierowe żonkile. Została również wykonana gazetka i prezentacja wyświetlana na telebimie, przybliżająca wszystkim cele akcji i powstanie w getcie warszawskim.

opublikowano: 2023-04-26, © Organizatorzy,

fot. Organizatorzy