Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < WARSZTATY EKOLOGICZNE I TEATRALNE ⁄

WARSZTATY EKOLOGICZNE I TEATRALNE

Uczniowie klasy III c Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Reszlu w październiku już dwukrotnie odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną w Reszlu, gdzie uczestniczyli w warsztatach ekologicznych i teatralnych.

1 października odbyły się warsztaty ekologiczne, których celem było rozwijanie u uczniów postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne, w którym żyją. Właśnie w trosce o środowisko przyrodnicze dziewczęta i chłopcy, pod okiem pań z biblioteki, udekorowali pięknie materiałowe torby wielokrotnego użytku, które od teraz zawsze będą im towarzyszyć w codziennych zakupach.

8 października trzecioklasiści wzięli udział w warsztatach teatralnych- Jak robimy teatr? Uczniowie za pomocą programu Microsoft Teams uczestniczyli w zajęciach on-line, które poprowadziła aktorka Olsztyńskiego Teatru Lalek pani Agnieszka Harasimowicz. W trakcie spotkania uczniowie poznali różne rodzaje lalek wykorzystywanych w teatrze: pacynki, kukły, jawajki, sycylijki, zwykłe marionetki, lalki, które świecą w ciemności oraz różne rodzaje masek. Trzecioklasiści zgłębili też przy okazji swoją wiedzę na temat specyfiki pracy aktora, reżysera, scenografa, akustyka oraz oświetleniowca.

Dziękujemy pięknie paniom z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Reszlu za zaproszenia na zajęcia, które wzbogaciły wiedzę i umiejętności naszych uczniów.

opublikowano: 2021-10-18, © Danuta Baten.,

fot. Organizatorzy