Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Przedszkolaki z wizytą w "Warmińskim Uroczysku” ⁄

Przedszkolaki z wizytą w "Warmińskim Uroczysku”

Dnia 17 maja 2022r przedszkolaki z grupy O "C” i O "D” udały się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego ,Warmińskie Uroczysko” w Raszągu. Z przedszkola pod opieką swoich pań – dzieci wyjechały autokarem.

Celem wycieczki była obserwacja i czerpanie pozytywnych wrażeń z kontaktu z przyrodą, zainteresowanie różnorodnością gatunków świata zwierząt oraz kształtowanie świadomości ekologicznej. Wycieczka przedszkolaków była też okazją do utrwalania reguł kulturalnego zachowania się w miejscach użyteczności publicznej. Dzieci wzięły udział w warsztatach plastycznych z wykorzystaniem materiału przyrodniczego. Wykonały piękne ptaszki z siana i bibuły. Następnie udały się do sali zabaw gdzie miały możliwość wspaniałej zabawy na zjeżdżalniach. tunelach oraz w basenie z kulkami.

Po tej atrakcji przedszkolaki udały się w odwiedziny do zwierząt gospodarskich. Były osiołki, alpaki, owce oraz króliki. Na widok zwierząt dzieci reagowały bardzo spontanicznie: od radości, zachwytu, zdziwienia, do niepewności.

Na zakończenie pobytu dzieci udały się na ognisko, na którym upiekły pyszne kiełbaski .

Większość dzieci po raz pierwszy uczestniczyła w takiej samodzielnej wyprawie z dala od rodziców.

Przedszkolaki zmęczone ale bardzo zadowolone wróciły do domów. Wszystkim bardzo miło i szybko upłynął czas zabawy – na pamiątkę pozostały zdjęcia i wspomnienia , ognisko,

opublikowano: 2022-05-25, © Danuta Baten.,

fot. Z S-P w Reszlu