Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Kolejna odsłona akcji Narodowego Czytania w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Reszlu ⁄

5 września 2022r. nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w akcji Narodowego Czytania.

Rok 2022 jest Rokiem Romantyzmu Polskiego. Nie dziwi nas zatem, że lekturą tegorocznej edycji Narodowego Czytania były „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza, które zostały wydane dwieście lat temu w Wilnie. Młodzieńcze, a jednocześnie bardzo dojrzałe wiersze okazały się przełomowe i dzisiaj trudno wyobrazić sobie bez nich dalsze dzieje naszej literatury

W tym roku w klasach 4-8 czytaliśmy ballady Adama Mickiewicza. Uczniowie przypominali sobie takie utwory jak: „Pani Twardowska”, „Powrót taty”, „Świtezianka”. Wspólne czytanie utworów odbyło się na lekcjach języka polskiego.

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. To przedsięwzięcie corocznie zachęca do czytania, jednocześnie przypominając największe dzieła literatury polskiej. We wcześniejszych latach pojawiły się już takie utwory jak: „Balladyna” J. Słowackiego czy „Quo vadis” H. Sienkiewicza.

opublikowano: 2022-09-13, © Organizatorzy,