Jesteś tu: strona główna < Informacje_i_wydarzenia < „ZOSTAŃ MISTRZEM PIĘKNEGO CZYTANIA” - rok 2020 Konkurs czytelniczy ⁄

Informacje_i_wydarzenia

„ZOSTAŃ MISTRZEM PIĘKNEGO CZYTANIA” - rok 2020 Konkurs czytelniczy

Jak co roku biblioteka szkolna dołącza się do październikowych obchodów „Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych”, gdyż na ten okres przypada ich święto. W związku z obchodami w/w święta, już po raz szósty, Biblioteka szkolna w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Reszlu ogłosiła dla uczniów z klas II-III Szkolny Konkurs Czytelniczy pod hasłem „Zostań Mistrzem Pięknego Czytania” rok 2020 r.

Celem konkursu było propagowanie kultury czytelniczej, podniesienie poziomu czytelnictwa w klasach II i III, popularyzacja książek dla dzieci znajdujących się w zbiorach biblioteki, wyrabianie nawyku codziennego czytania jako formy spędzania wolnego czasu oraz udział w akcji „Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania”, który przypadał na 29 września.

Konkurs przeprowadzany był w dwóch etapach: I– klasowy, II– szkolny.W I etapie, który trwał do połowy października, wzięło udział ok. 99 dzieci- każdy uczeń z klasy II i III miał wypożyczyć wybraną przez siebie książkę z biblioteki szkolnej, wybrać ciekawy fragment i przygotować się do pięknego głośnego czytania na forum klasy. Nauczyciel-wychowawcaoceniał głośne czytanie i najpiękniej czytające trzy osoby z klasy typował do II etapu, który odbył się 26.10.2020r. w szkolnej bibliotece. Zakwalifikowało się 16 uczniów, a oto nazwiska tych uczniów i tytuły prezentowanych książek:

z klasy II

1. Joanna Mazuruk z kl. IIa- „Lotta z ulicy Awanturników”- Astrid Lindgren
  2. Julia Jończyk z kl. IIa- “ Brzydkie Kaczątko” H. Ch. Andersen
  3. Karolina Śniechowska z kl. IIa- „ Księżniczka na ziarnku grochu”
  4. Hubert Traczyński z kl. IIb- „Kubuś i Tygrysek”- Małgorzata Strzałkowska
  5. Hubert Kowalczyk z kl. IIb - „Pensjonat Muszelka”- FannyJoly
  6. Antonina Kaczorowska z kl. IIb - „Magiczny konik- Wymarzony skok”- Sue Bentley
  7. Natasza Maruszewska z kl. IIb –„W krainie baśni i bajek”
  8. Magda Tylus z kl. IIc- „Pan Kuleczka- Radość”- Wojciech Widłak
  9. Paweł Pouszańczyk z kl. IIc - „Franklin bierze udział w konkursie”- PauletteBourgeois
  10. Alicja Semerak z kl. IIc- „ Hello Kitty i przyjaciele- Klub przyjaciół”- Danuta i Sergiusz Olejnik

z klasy III:

1. Gabriela Humieńczuk z kl.IIIa- „Mgiełka porzucona kotka. Zaopiekuj się mną”- HollyWebb
  2. Oliwia Krupienik z kl. IIIa- „Był sobie pies”- W. Bruce Cameron
  3. Patrycja Krupienik z kl. IIIa- „Był sobie szczeniak”- W. Bruce Cameron
  4. Weronika Lewandowska z kl. III b- „Był sobie pies”- W. Bruce Cameron
  5. Alicja Łomżyńska z kl. IIIb- „Piorun”- Małgorzata Strzałkowska
  6. Małgorzata Bogusz z kl. IIIb - „Gang słodziaków”- Renata Piątkowska

Otwarcia dokonała pomysłodawczyni, organizatorka i prowadząca konkurs – nauczycielka bibliotekarz Małgorzata Krajewska. Każdy uczeń prezentował swój fragment książki przed komisją w skład której weszły następujące osoby, nauczyciele: pani Agata Doboszewska-Kasperek, Agnieszka Węglarska i Sylwia Ciesiun. Komisja oceniała: technikę czytania, interpretację tekstu i pomyłki popełniane przez uczniów podczas czytania. Wybierała mistrza na dwóch poziomach. Najwięcej punktów, a tym samym I miejsce i tytuł „Mistrza Pięknego Czytania” na poziomie klas II otrzymała: Joanna Mazuruk z kl. IIa oraz wyróżnienie Julia Jończyk z kl. IIa, zaś na poziomie klas III Gabriela Humieńczuk z kl. IIIa. Wszyscy uczestnicy II etapu otrzymali pamiątkowe dyplomy, zaś „Mistrzowie”i wyróżnieni, również nagrodę książkową. Dziękuję za miłą współpracę komisji oraz wychowawcom klas II i III, jak również dodatkowo wychowawczyni klasy IIc Marzenie Kościelniak za przystąpienie z klasą w dniu 29 września do akcji „Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania”, propagowanej przez bibliotekę szkolną.

opublikowano: 2020-10-29, © Małgorzata Krajewska,

fot. Małgorzata Krajewska