Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < „Ślimak, ślimak wystaw rogi” ⁄

„Ślimak, ślimak wystaw rogi”

W związku z obchodami „Tygodnia Cittaslow” w Reszlu Panie z Oddziału dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej zaprosiły uczniów klas I -III Zespołu Szkolno – Przedszkolnego na zajęcia związane z tą tematyką. Lekcje w bibliotece odbywały się w dniach 19 – 21 września.

W pierwszej części zajęć Pani Janina Fiedorowicz przybliżyła uczniom ideę międzynarodowego ruchu Cittaslow, którą jest propagowanie w mniejszych miejscowościach kultury dobrego, harmonijnego życia, stanowiącego alternatywę wobec wielkomiejskiego pośpiechu i postępującej globalizacji. Zaprezentowała też dzieciom wiersze i opowiadania, których bohaterem jest ślimak – symbol stowarzyszenia miast Cittaslow.

Główną część zajęć poprowadziła Pani Iryna Hordiichuk, pod kierunkiem której uczniowie wykonywali prace plastyczne. Ich tematem był oczywiście ślimak. Dzieci przystąpiły do działania z wielkim zaangażowaniem. Uczniowie wykonywali prace lubianą przez nich techniką plastyczną polegająca na łączeniu klejem różnych materiałów, m. in. tektury, filcu, cekinów i koralików. Efekt końcowyzaskoczył samych twórców. Wszystkie prace zostały wykonane estetycznie i pięknie.

Dziękujemy Paniom z biblioteki za zaproszenie i za stworzenie wspaniałej, serdecznej i twórczej atmosfery w czasie zajęć. Była to dla nas ciekawa lekcja w czasie której nie tylko wzbogaciliśmy swoją wiedzę, ale także mogliśmy doskonalić swoje umiejętności artystyczne.

Uczniowie klasI c, II a, II b, III a ZSP w Reszlu
z wychowawczyniami