Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Ślubowanie klas pierwszych ⁄

„ Wiemy, kim jesteśmy, lecz nie wiemy kim będziemy” – William Szekspir

W dniu 28 września 2018 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia szkoły podstawowej. Na uroczystość pasowania przybył Burmistrz Reszla - Pan Marek Janiszewski, Dyrektor szkołyPan Edward Szmul, Panie Wicedyrektor: Danuta Baten i Agnieszka Żyła oraz rodzice i zaproszeni goście. Obecni byli również starsi koledzy i koleżanki z klasy II a. Najważniejsze osoby w tym dniu to 42 uczniów klas pierwszych.

Uroczystość pasowania uczniów klasy I rozpoczęła się wystąpieniem Dyrektora szkoły Pana Edwarda Szmula, który powitał wszystkich zebranych i podkreślił, że pierwszoklasiści po akcie ślubowania zostaną oficjalnie przyjęci do społeczności Szkoły Podstawowej nr 3 w Reszlu. Później głos zabrał Pan Marek Janiszewski, który życzył dzieciom sukcesów w dalszej nauce.

Podczas akademii uczniowie klas I zaprezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli w pierwszym miesiącu nauki w szkole podstawowej. Pierwszoklasiści z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki.

Po programie artystycznym dyrekcja szkoły uroczyście pasowała uczniów, którzy ślubowali „(…) być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.(…)”. Wychowawczynie wręczyły pierwszoklasistom pamiątkowe dyplomy pasowania na ucznia.

Wychowawczynie klas I

Bardzo dziękujemy panu Jarosławowi Żyle za wykonanie zdjęć ze ślubowania klas pierwszych.

opublikowano: 2018-10-02, © Z S-P w Reszlu,

fot. Jarosław Żyła.