Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW ⁄

ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

Dnia 27 września 2019 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Reszlu miało miejsce ślubowanie pierwszoklasistów. W uroczystości przygotowanej przez wychowawczynie klas pierwszych udział wzięli: pan Dyrektor – Edward Szmul, pani Wicedyrektor – Danuta Baten, rodzice i bliscy pierwszoklasistów, nauczyciele i uczniowie klas trzecich.

Po odśpiewaniu hymnu głos zabrał pan Dyrektor, który szczególne słowa powitania skierował w stronę uczniów klas pierwszych. Pan Dyrektor życzył nowicjuszom społeczności uczniowskiej niepohamowanej chęci do ciągłego zgłębiania wiedzy i wielu sukcesów związanych z pełnieniem nowej roli - ucznia Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Reszlu. W wypełnianiu obowiązków uczniowskich „pomocną dłonią” zobligowała się służyć pierwszakom „cała brać uczniowska”, o czym zapewniła przewodnicząca samorządu uczniowskiego.

Następnie pierwszoklasiści zaprezentowali krótki program artystyczny, po którym to nastąpiło uroczyste ślubowanie. W dalszej części spotkania pan Dyrektor Edward Szmul razem z panią Wicedyrektor – Danutą Baten wielkimi kredkami dokonali pasowania każdego z pierwszaków na ucznia Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Reszlu, wychowawczynie wręczyły uczniom pamiątkowe dyplomy, zaś przedstawiciele rodziców podarowali dzieciom słodkie rożki. Na koniec uczniowie klas pierwszych otrzymali szkolne legitymacje.

Uroczystość ślubowania pierwszoklasistów na zdjęciach uwiecznił tata Mai – pan Janusz Skierkowski.

opublikowano: 2019-09-29, © Marzena Kościelniak,

fot. Janusz Skierkowski