Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < W leśnej klasie ⁄

W leśnej klasie

Dnia 19 października 2017 r. klasa Ib i IIa ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Reszlu wybrały się na żywą lekcję przyrody do jesiennego lasu. Zajęcia na ścieżce edukacyjnej w Św. Lipce poprowadziła pani leśnik Wiesława Pręcikowska. Uczniowie przypomnieli zasady zachowania w lesie, a następnie wyruszyli w teren. Pogoda dopisała, więc spacerując leśnymi ścieżkami mogli obserwować las w jesiennej szacie, a także dowiedzieć się wiele ciekawostek z życia lasu. Uczniowie mieli również zadania do wykonania. Pierwszym z nich było posadzenie nasionek dębów. Do zadania uczniowie podeszli bardzo poważnie i z dużym zaangażowaniem. Starali się zadanie wykonać jak najlepiej pod czujnym okiem opiekunów. Być może za rok tu wrócą, żeby zobaczyć efekty swojej pracy. Następnie uczniowie uczestniczyli w zajęciach w „leśnej klasie”. Rozwiązywali zagadki przyrodnicze, rozpoznawali drzewa i krzewy po liściach i owocach. Na zakończenie wycieczki w szkółce leśnej czekało już na wszystkich uczestników rozpalone ognisko. Tam dzieci mogły upiec kiełbaski i porozmawiać o tym, czego nauczyły się tego dnia. Była to ciekawa lekcja przyrody.

Joanna Piskosz, Bożenna Michalak

opublikowano: 2017-10-26, © Joanna Piskosz,