Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 3 w Reszlu ⁄

Zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 3 w Reszlu

Zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 3 w Reszlu

Już jest lato, już jest lato, wyjeżdżamy z mamą, tatą,
W góry w lasy lub nad morze, każdy jedzie tam, gdzie może.
Bliżej słońca, bliżej wody, by się kąpać dla ochłody.
Na jagody chodzić w las, bo wakacji nadszedł czas!

Dziś, 24 czerwca 2016, po raz ostatni w tym roku szkolnym 2015/2016, o godzinie 9.00 zabrzmiał dzwonek wołając wszystkich na uroczysty apel kończący naukę.Na tę okoliczność , na placu przed szkołą zgromadzili się uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście: przewodnicząca Rady Rodziców pani Monika Łomżyńska oraz wiceburmistrz Reszla pan Jerzy Bajorek.

Na rozpoczęcie został wprowadzony sztandar i obecni odśpiewali hymn państwowy, po czym dyrektor szkoły pani Danuta Baten przedstawiła wyniki klasyfikacji rocznej.

Dyplomy Wzorowego Ucznia w klasach I-III uzyskało 62 uczniów, świadectwa z wyróżnieniem w klasach IV-VI otrzymało 46 osób. Najlepszą klasą w szkole okazała się klasa IVa, która uzyskała średnią ocen z wszystkich przedmiotów wynoszącą 4,58. W tej klasie aż 13 uczniów otrzymało świadectwa z wyróżnieniem.

Najwyższą średnią ocen na świadectwie szkolnym uzyskały Paulina Kościelniak z klasy VI b ze średnią ocen 6,00 oraz Agata Haric VIb z taką samą średnią. Również na sprawdzianie szóstoklasisty Paulina otrzymała najwyższy wynik, za co została nagrodzona nagrodą książkową. Warto dodać, że Paulina Kościelniak w klasach IV-VI zawsze otrzymywała świadectwa z wyróżnieniem ze średnią ocen 6,00.

Rodzice uczniów z najwyższymi średnimi zostali uhonorowani listami gratulacyjnymi.

Wyróżniający się sportowcy otrzymali dyplomy Wzorowy Sportowiec Roku.

Pani Halina Kwiatkowska wręczyła dyplomy Damy i Dżentelmena Roku 2015/2016. Zdobyli je Agata Haric z klasy VI b i Adrian Łomżyński z klasy VI a.

Wiceburmistrz Reszla wręczył wyróżniającym się uczniom stypendia ufundowane przez burmistrza Reszla za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sportu, nauki, kultury. Otrzymało je 14 uczniów. Wyróżnieni zostali także uczniowie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”-Kornel Sokalski z IIIb, Wiktoria Makowska z IVa, Gabrysia Pieniak z Va. Do konkursu przygotowywały panie Joanna Piskosz i Jolanta Wasiluk. Małe Reszelanki z zespołu ludowego otrzymały CB34969620CB0501291Vkoszulki, a pani Grażyna Bieńkowska została wyróżniona kwiatami za wspieranie finansowe zespołu.

Szczególne podziękowania skierowała pani dyrektor Danuta Baten w kierunku osób, którzy nieśli naszej szkole bezinteresowną, ofiarną i życzliwą pomoc. Wyróżnieni zostali rodzice pięknymi podziękowaniami.

Pani Dorota Choromańska przewodnicząca ogniska ZNP wręczyła Oliwii Samonek nagrodę- stypendium za osiągnięcie wysokich wyników w nauce.

Na zakończenie klasy piąte pożegnały absolwentów szkoły, zaś uczniowie klas szóstych przekazali sztandar klasom piątym. Absolwenci złożyli przyrzeczenie na sztandar. Następnie głos zabierali przewodnicząca Rady Rodziców pani Monika Łomżyńska oraz wiceburmistrz Reszla pan Jerzy Bajorek. Wszyscy gratulowali uczniom osiągnięcia wysokich wyników w nauce i życzyli ciekawych, słonecznych wakacji.

Po części oficjalnej nadszedł czas na spotkania z wychowawcami w klasach. Tam uczniowie klas I-V otrzymali świadectwa, dyplomy i nagrody książkowe.

Życzymy wszystkim bezpiecznych i słonecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu.

Najlepsi uczniowie w roku szkolnym 2015/2016

opublikowano: 2016-06-26, © Z S-P w Reszlu,