Wydarzenia_szkolne
Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Reszlu
19 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Szczególnego roku, w którym edukację zakończył ostatni rocznik gimnazjum i po raz pierwszy po wprowadzeniu reformy edukacji ze szkołą pożegnali się ósmoklasiści.
Pan Dyrektor Edward Szmul serdecznie powitał wszystkich zebranych w hali sportowej szkoły. Zwrócił się do uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników. Następnie skierował imienne powitania do zaproszonych gości - Burmistrza Miasta Reszel, p. Marka Janiszewskiego, przewodniczącej Rady Rodziców, p. Anny Scheiby, proboszcza miejscowej parafii, ks. Krzysztofa Bumbula, starszego aspiranta Pawła Obolewicza.
Następnie zabrał głos Burmistrz Reszla, p. Marek Janiszewski, który wręczył nagrody uczniom wyróżniającym się w nauce i sporcie na szczeblu wojewódzkim i krajowym.
Nagrodzeni zostali:
Z oddziałów gimnazjalnych:
- Agata Haric z klasy III a – laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Wiedzy o Społeczeństwie oraz laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego
- Maja Pieniak z klasy III a - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii oraz finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego
- Amelia Popiołek z klasy III a - finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego
Z oddziałów szkoły podstawowej:
- Katarzyna Jałoszewska z klasy VIII a - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii, laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego, finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego
- Gabriela Pieniak z klasy VIII a - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki, finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego, finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Fizyki
- Magdalena Eble z klasy VII a – laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Niemieckiego, finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii
- Anastazja Scheiba z klasy VIII a - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Niemieckiego
- Olga Nalesińska z klasy VIII a - finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego
- Karolina Łapińska z klasy VIII b – finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego
- Karolina Mazuruk z klasy VII b – finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego
- Marta Sykucka z klasy III a - laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Życie bajką jest”
- Julia Kaczmarczyk z klasy II c - laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Życie bajką jest”
Za osiągnięcia sportowe:
- Konrad Łazarczyk (III a GIM) – za uzyskanie tytułu Mistrza Polski w zapasach (styl wolny, kategoria 85 kg) podczas Mistrzostw Polski Młodzików w zapasach w stylu klasycznym (Janów Lubelski) oraz za zakwalifikowanie się do wojewódzkich finałów LZS „Piłkarska Kadra Czeka”
- Jakub Lewandowski (VI a), Mikołaj Brygoła (VII a), Przemysław Luchowski (VII a), Bartłomiej Luchowski (VII b), Marcel Sadowski (VII a), Jakub Mickiewicz (VII b), Łukasz Fiedziuszkin (VIII a), Adrian Górski (VIII a), Jakub Kos (VIII a), Patryk Kuleszo (VIII a), Dominik Maksymiuk (VIII a), Bartosz Michalski (VIII a), Damian Warcaba (VIII a ), Marcin Witt (VIII a) - za zakwalifikowanie się do wojewódzkich finałów LZS „Piłkarska Kadra Czeka”
- Weronika Lewandowska z klasy I b – II m. w szachach w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa Przedszkolaków do lat 7 ; 25 miejsce w szachach w Pucharze Polski
W dalszej kolejności świadectwa z wyróżnieniem odebrali najlepsi uczniowie klas IV-VIII i III GIM, których średnia ocen na koniec roku szkolnego wyniosła 4,75 i więcej:
KLASA IV a | IMIĘ I NAZWISKO UCZNIA | UZYSKANA ŚREDNIA OCEN |
IV a | Zuzanna Rezanko | 5,67 |
IV a | Jakub Gnoza | 5,58 |
IV a | Jakub Bajiński | 5,25 |
IV a | Hubert Krzemiński | 5,25 |
IV a | Daria Walicka | 5,08 |
IV a | Michał Pawelec | 5,00 |
IV a | Anna Kowalczyk | 4,92 |
IV a | Gabriela Jowsa | 4,75 |
IV a | Miłosz Palke | 4,75 |
KLASA IV b | IMIĘ I NAZWISKO UCZNIA | UZYSKANA ŚREDNIA OCEN |
IV b | Maja Pawelec | 5,75 |
IV b | Paulina Wiśniewska | 5,42 |
IV b | Piotr Jabłoński | 5,25 |
IV b | Wiktoria Waszczuk | 5,17 |
IV b | Szymon Kicerman | 5,00 |
KLASA IV c | IMIĘ I NAZWISKO UCZNIA | UZYSKANA ŚREDNIA OCEN |
IV c | Zuzanna Bogusz | 6,00 |
IV c | Łukasz Łomżyński | 5,92 |
IV c | Karolina Szmul | 5,92 |
IV c | Alicja Jachimczuk | 5,75 |
IV c | Lena Pawliszko | 5,67 |
IV c | Amelia Głowacka | 5,58 |
IV c | Paweł Greń | 5,58 |
IV c | Tomasz Jaruga | 5,42 |
IV c | Daria Chorążewicz | 5,25 |
IV c | Adam Makarewicz | 5,25 |
IV c | Klaudia Janowska | 5,00 |
KLASA IV d | IMIĘ I NAZWISKO UCZNIA | UZYSKANA ŚREDNIA OCEN |
IV d | Patryk Traczyński | 5,83 |
IV d | Hubert Kowalski | 5,75 |
IV d | Maja Romanowicz | 5,75 |
IV d | Lidia Gałka | 5,58 |
IV d | Zofia Grącka | 5,42 |
IV d | Konrad Pawłowski | 5,33 |
IV d | Maria Brygoła | 5,33 |
IV d | Franciszek Grącki | 5,00 |
IV d | Laura Kluczkowska | 4,92 |
IV d | Zuzanna Gradzewicz | 4,83 |
IV d | Filip Sobczak | 4,83 |
IV d | Maja Leszczyńska | 4,75 |
IV d | Nikodem Skwiot | 4,75 |
KLASA V a | IMIĘ I NAZWISKO UCZNIA | UZYSKANA ŚREDNIA OCEN |
V a | Julia Węglarska | 5,54 |
V a | Adam Żyła | 5,54 |
V a | Aleksandra Jaruga | 5,46 |
V a | Violetta Crimella | 5,31 |
V a | Julia Radecka | 5,31 |
V a | Julian Gałka | 5,00 |
V a | Wiktor Jałoszewski | 5,00 |
V a | Jakub Płotast | 5,00 |
V a | Joanna Bieńkowska | 4,92 |
V a | Oliwia Wasilewicz | 4,92 |
V a | Gabriela Wasilewicz | 4,77 |
V a | Sebastian Zadrożny | 4,77 |
KLASA V b | IMIĘ I NAZWISKO UCZNIA | UZYSKANA ŚREDNIA OCEN |
V b | Anna Szczepańska | 5,92 |
V b | Julia Baranowska | 5,46 |
V b | Julia Zawadka | 5,46 |
V b | Milena Śmigulec | 4,92 |
V b | Michalina Demianiuk | 4,85 |
V b | Marcelina Filipczyk | 4,85 |
V b | Dominika Śmigulec | |
4,77 | ||
KLASA V c | IMIĘ I NAZWISKO UCZNIA | UZYSKANA ŚREDNIA OCEN |
V c | Malwina Buniowska | 5,69 |
V c | Oliwia Bober | 5,62 |
V c | Daria Sobczuk | 5,08 |
KLASA VI a | IMIĘ I NAZWISKO UCZNIA | UZYSKANA ŚREDNIA OCEN |
VI a | Oliwier Maksymiuk | 5,92 |
VI a | Przemysław Kościelniak | 5,83 |
VI a | Tomasz Krajewski | 5,50 |
VI a | Eryk Goc | 5,50 |
VI a | Wiktoria Stankiewicz | 5,25 |
VI a | Weronika Kraśniewska | 5,17 |
VI a | Natalia Krupowicz | 5,08 |
VI a | Agnieszka Ferłejko | 4,83 |
VI a | Astrid Romańczuk | 4,75 |
KLASA VI b | IMIĘ I NAZWISKO UCZNIA | UZYSKANA ŚREDNIA OCEN |
VI b | Konstancja Dramińska | 5,67 |
VI b | Filip Urbanowicz | 5,67 |
VI b | Tomasz Ślązak | 5,50 |
VI b | Amelia Witek | 5,25 |
VI b | Wiktoria Stępień | 5,00 |
VI b | Oliwia Liszewska | 4,92 |
VI b | Magdalena Maślankowska | 4,83 |
VI b | Weronika Parakiewicz | 4,83 |
VI b | Maja Kalinowska | 4,75 |
VI b | Weronika Kutermacha | 4,75 |
KLASA VII a | IMIĘ I NAZWISKO UCZNIA | UZYSKANA ŚREDNIA OCEN |
VII a | Magdalena Eble | 6,00 |
VII a | Magdalena Demianiuk | 5,36 |
VII a | Michalina Bartkowiak | 5,29 |
VII a | Agata Gabrusewicz | 5,29 |
VII a | Weronika Rucin | 5,29 |
VII a | Anna Szmul | 5,21 |
VII a | Szymon Choromański | 4,93 |
VII a | Julita Siłkowska | 4,93 |
VII a | Krystian Bartosiewicz | 4,79 |
KLASA VII b | IMIĘ I NAZWISKO UCZNIA | UZYSKANA ŚREDNIA OCEN |
VII b | Natalia Jesionowska | 5,17 |
VII b | Oliwia Kreczman | 5,00 |
VII b | Gabriela Gałka | 4,79 |
VII b | Karolina Mazuruk | 4,79 |
KLASA VIII a | IMIĘ I NAZWISKO UCZNIA | UZYSKANA ŚREDNIA OCEN |
VIII a | Katarzyna Jałoszewska | 5,95 |
VIII a | Olga Nalesińska | 5,35 |
VIII a | Gabriela Pieniak | 5,15 |
VIII a | Zuzanna Galicka | 4,94 |
VIII a | Anna Rębowska | 4,90 |
VIII a | Patrycja Szwenk | 4,80 |
KLASA VIII b | IMIĘ I NAZWISKO UCZNIA | UZYSKANA ŚREDNIA OCEN |
VIII b | Karolina Łapińska | 5,47 |
KLASA III a G | IMIĘ I NAZWISKO UCZNIA | UZYSKANA ŚREDNIA OCEN |
III a G | Maja Pieniak | 5,67 |
III a G | Agata Haric | 5,33 |
III a G | Amelia Popiołek | 5,06 |
III a G | Joanna Brygoła | 4,89 |
III a G | Karolina Romańczuk | 4,89 |
III a G | Martyna Bułak | 4,78 |
Podczas apelu nagrodę książkową za najwyższy wynik z egzaminu ósmoklasisty przekraczający 90% otrzymała Katarzyna Jałoszewska z klasy VIII a.
Nagrody książkowe odebrali również uczniowie wyróżnieni w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur – Gabriela Pieniak z klasy VIII a, Magdalena Eble z klasy VII a oraz Łukasz Łomżyński z klasy IV c.
Nagrodę ZNP za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki otrzymała Gabriela Pieniak z klasy VIII a.
Na koniec raz jeszcze zabrał głos Pan Dyrektor Edward Szmul, dziękując wszystkim za pracę na sukces szkoły w mijającym roku szkolnym. Życzył uczniom udanych, zdrowych, pogodnych i bezpiecznych wakacji.
Po uroczystym apelu, uczniowie udali się do klas na spotkania z wychowawcami.
Dyplomy za wyróżniającą się pracę w oddziałach przedszkolnych i w klasach I-III otrzymali od wychowawców następujący uczniowie:
- •Grupa „O” a: Julia Jończyk, Lena Barszczewska, Hubert Kowalczyk, Julia Kozioł, Amelia Bitowt;
- •Grupa „O” b: Magda Tylus, Pola Wiśniewska, Antonina Kaczorowska, Natasza Maruszewska, Paweł Połuszańczyk, Hubert Traczyński, Antoni Lewiński;
- •Grupa „O” c : Mateusz Greń, Joanna Kozioł, Lena Wiśniewska;
- •Grupa „O” d: Aleksandra Grochowska, Dominik Pieniak, Amelia Kalecińska, Nikola Kośnik;
- •Grupa „O” e: Agata Kowalczyk, Martyna Gałka, Fabian Bondar;
- •Klasa I a: Filip Gradzewicz, Filip Maksymiuk, Andżelika Matejko, Emilia Zelma, Artur Grochowski, Natalia Bober, Antoni Bejnar, Adam Golba, Gabriela Humieńczuk, Julia Krzemińska, Lena Gałka;
- •Klasa I b: Weronika Lewandowska, Marieta Kudłak, Małgorzata Bogusz, Alicja Łomżyńska, Oliwia Tomaszewska, Lena Janik, Mateusz Płotast, Kacper Musiałowski, Michał Korynkiewicz, Kornelia Koronkiewicz, Magdalena Filipczyk, Dominik Łomżyński, Alicja Kubala;
- •Klasa II a: Anastazja Bartosiewicz, Aleksandra Daliga, Hanna Drapała, Igor galicki, Julia Goc, Gabriela Mackiewicz, Natalia Mackiewicz, Julia Olszewska, Przemysław Pieniak, Szymon Gajc, Wojciech Smyk, Amelia Tarnicka;
- •Klasa II b: Joanna Dusza, Jakub Biernacki, Emila Przybyłowska, Michał Dębowski, Aleksandra Bajińska, Natasza Socha, Oliwia Pyrek;
- •Klasa II c: Filip Rejniak, Krzysztof Wermter, Maksymilian Pihan, Aleksandra Ciepłucha, Szymon Bułak;
- •Klasa III a: Kinga Brózio, Hubert Szymański, Maciej Buniowski, Remigiusz Kubit, Marta Sykucka.
opublikowano: 2019-06-25, © Zespół Szkolno-Przedszkolny w Reszlu,
ostatnie artykuły z tego działu:
- V Regionalny Konkurs Ekologiczno-Przyrodniczy klas III
- Aleksander Porydzaj nagrodzony w ogólnopolskim konkursie literackim
- Akcja społeczno-edukacyjna„Żonkile” upamiętniająca 81. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim
- Program profilaktyczny „Debata”
- Koncert muzyczny ”Frak i batuta”
- Laboratoria Przyszłości – Sprawozdanie 3
- WYCIECZKA KLAS DRUGICH
- 21 marca 2024 w klasach IV-VIII
- Witamy wiosnę!
- Dzień Świętego Patryka w klasach IV - VIII
- dalej...