Zespół Szkolno-Przedszkolny
- Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Marii Dąbrowskiej
- Przedszkole Samorządowe w Reszlu

Jesteś tu: strona główna < Oświata < VII Spotkanie Młodych w Rybakach ⁄

Oświata

VII Spotkanie Młodych w Rybakach

Tegoroczne spotkanie w Rybakach pod hasłem „Jezus my story” odbyło się 22 września 2018 r. Licznie przybyli na nie młodzi przygotowujący się do bierzmowania. Było ich ok. 3 tys. Nie zabrakło również młodzieży z Reszla.

10 osób z kl. VIII, jak i III gimnazjalnej pod opieką p. Iwony Michalskiej oraz Hani Jabłońskiej dzielnie reprezentowało naszą szkołę i parafię.

Spotkanie w pięknej scenerii, nad jeziorem, rozpoczęło się od zawiązania wspólnoty, później była scenka o Szymonie z Cyreny.

Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu ks. Tyczyński przypomniał nam, że: „Szukamy cudów, a mamy Boga w takiej małej i prostej rzeczy, jak kawałek białego chleba. (...)Tu jest Bóg, który jest wolny. Nie bój się, tylko zbliż się, z własnej woli '. Po adoracji był czas na pytania do kapłanów, osób konsekrowanych, jak i małżonków.

Następnie młodzi „falowali” w rytm hip-hopu, czyli zespołu "Muode Koty", który dostrzegał, że jednak najważniejszy jest Jezus. Spotkanie zakończyła Msza Święta pod przewodnictwem abp. Józefa Górzyńskiego.

Był to udany czas zabawy połączonej z modlitwą.

opublikowano: 2018-09-25, © Zespół Szkolno-Przedszkolny w Reszlu,

ostatnie artykuły z tego działu:

fot. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Reszlu
fot. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Reszlu