Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Udział w projekcie historycznym BohaterON w Twojej Szkole ⁄

Udział w projekcie historycznym BohaterON w Twojej Szkole

Uczniowie klasy 8a wzięli udział w ogólnopolskim projekcie BohaterON w Twojej Szkole. Organizatorem Akcji są Fundacja Rosa i Fundacja Sensoria. Współorganizatorem tegorocznej edycji akcji jest Fundacja Pokolenia Kolumbów. Projekt realizowany jest pod patronatami: Ministra Edukacji i Nauki, Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Młodzieżowej oraz Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem. Partnerem merytorycznym Projektu jest Instytut Pamięci Narodowej.

Projekt dotyczył Powstania Warszawskiego. Od organizatorów otrzymaliśmy atrakcyjne materiały dydaktyczne, a zadaniem szkoły było przeprowadzenie zajęć wg zaproponowanego scenariusza. Celem zajęć było wprowadzenie uczniów w tematykę Powstania Warszawskiego i losy Powstańców Warszawskich.

Dnia 22 listopada 2021, na lekcji historii w klasie 8a pod kierunkiem Małgorzaty Gardockiej przeprowadzona została lekcja projektowa. Najpierw uczniowie obejrzeli film edukacyjny o Powstaniu Warszawskim, w trakcie którego robili notatki. Następnie podzieleni na 6 grup wykonywali prostą infografikę na temat wylosowanego przez nich zagadnienia. Grupy pracowały na flipcharcie. Następnie uczniowie prezentowali na forum swoje infografiki oraz zawarte w nich informacje. Po każdej prezentacji uczniowie dyskutowali nad mocnymi i słabymi stronami danego projektu.

Zajęcia bardzo podobały się uczniom. Uczniowie z dużym zaangażowaniem pracowali w grupach opracowując zagadnienia. Cel został osiągnięty. Uczniowie poznali dokładnie jedno z najtragiczniejszych wydarzeń w polskiej historii.

opublikowano: 2021-11-29, © Organizatorzy,

fot. Organizatorzy