Jesteś tu: strona główna < Informacje_i_wydarzenia < Uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w gronie zwycięzców ogólnopolskiego konkursu literackiego im. Ireny Kwinto ⁄

Informacje_i_wydarzenia

Nasi uczniowie klas drugich i trzecich zachęceni sukcesami starszych kolegów i koleżanek z lat ubiegłych przystąpili do już XXIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu im. Ireny Kwinto „Życie bajką jest”. Tym razem tematem przewodnim konkursowych zmagań były „Bajkowe Czary-Mary”.

W tegorocznym konkursie, którego organizatorem byłMłodzieżowy Dom Kultury im Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskimwzięło udział 2142uczestników ze szkół,placówekoświatowych, domów kultury, stowarzyszeń, fundacjioraz uczestnicy indywidualni z terenu całej Polski.

Na literacką część konkursu wpłynęły 193 prace, w tym 90 utworów pisanych prozą i 103 utwory poetyckie.

Miło nam poinformować, że w tej części konkursu finalistami stali się uczniowie naszej placówki.

W kategorii szkoły podstawowe klasy 1 – 4 w dziedzinie prozy jedną z trzech głównych nagród otrzymałaAlicja Łomżyńska z klasy II bza utwór pt. „Kropka z krainy Muja”, natomiast wyróżnienie w tej samej kategorii otrzymały uczennice Aleksandra Ciepłucha z klasy III c za utwór „Magiczna wyprawa ”i Oliwia Tomaszewska z klasy II bautorka opowiadania pt. ”Gdzie jest Różyczka”.

W dziedzinie poezji jedna z trzech głównych nagród przypadła PatrycjiSzumiło z klasy III cza wiersz „Smoczyca –Znieczulica”, natomiast wyróżnienia otrzymali JuliaKaczmarczykz klasy III c za wiersz „Zaklęcia w szkolnej przystani”i Maksymilian Pihanrównieżz klasy III c, autor wiersza „Życie na Warmii bajką jest”.

Gratulujemy naszym zwycięzcom i życzymy im nieustającej weny twórczej oraz dalszych sukcesów! Jesteśmy dumni z tego, że godnie reprezentujecie naszą placówkę w konkursach pozaszkolnych.

Nauczycielki klas I – III
ZSP w Reszlu