Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Teatrzyk kamishibai w Bibliotece Miejskiej ⁄

Teatrzyk kamishibai w Bibliotece Miejskiej

W drugim tygodniu listopada młodsze grupy przedszkolne odwiedziły Bibliotekę Miejską, by obejrzeć teatrzyk kamishibai pt.: „Groszki”.

Dzieci wysłuchały historii czytanej przez panią bibliotekarkę, uważnie oglądając ilustracje przedstawiające przygody groszków. Po wysłuchaniu opowieści, dzieci odpowiedziały na pytania, które zadała im Pani Ala, następnie przedszkolaki narysowały ilustracje przedstawiające groszki. Gdy wszyscy wykonali pracę plastyczną, panie bibliotekarki zaprosiły dzieci do zabawy zielonymi balonikami, podczas której naśladowano czynności wykonywane przez groszki. Przedszkolaki bawiły się świetnie.

Po zabawie, maluchy z kilkunastoma książkami do czytania i zielonymi balonikami ruszyły w drogę do przedszkola. Dla czterolatków była to pierwsza wizyta w Bibliotece Miejskiej. Dzieci pierwszy raz widziały tak duży księgozbiór. Po powrocie do przedszkola chętnie obejrzały wszystkie książki,które wypożyczyły z biblioteki i wysłuchały opowieści o dinozaurach przeczytanej przez wychowawcę.

opublikowano: 2021-11-16, © Joanna Świrkowska,

fot. Źródło