Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Szukamy Mikołaja w konsulacie i w lesie ⁄

Szukamy Mikołaja w konsulacie i w lesie

Już tyle grup odwiedziło bombkarnię „Doroszko” w Kętrzynie,że klasa 2 a na miesiąc przed Świętami Bożego Narodzenia też postanowiła zawitać w jej progi. Dnia 24 listopada 2021 roku dzieci odwiedziły to ciekawe miejsce. Po dotarciu wszyscy uczniowie mogli poczuć się jak w baśniowej krainie. Wnętrze pomieszczenia, gdzie odbywają się warsztaty inspirowane jest baśnią „Dziadek do orzechów” E.T.A. Hoffmanna. Opowiada ona o małej Klarze znajdującej się w świecie zabawek. W tym Baśniowym Miasteczku rzeczywiście jest mnóstwo zabawek, które ożywają, gdy przychodzą tam dzieci.

Oprócz wyśmienitej zabawy, dzieci miały możliwość artystycznego i kreatywnego przeżycia niezapomnianej przygody. Mogły przygotować samodzielnie według własnego pomysłu bombki, co było głównym celem naszej wizyty w bombkarni. Uczniowie zobaczyli, w jaki sposób powstają te szklane ozdoby. Elfy opowiedziały dzieciom o procesie powstawania bombek, następnie wszyscy zobaczyli, w jaki sposób wydmuchuje się bombki.

Kolejnym etapem było zdobienie bombek brokatem. Następnie ozdoby trafiały do specjalnego pieca, a dzieci w tym czasie miały chwilę na dalsze zwiedzanie tego magicznego miejsca. Zobaczyły m. in. galerię bombek, przepiękne dekoracje na różne okazje. W końcu trafiły do Komnaty Mikołaja znajdującej się na poddaszu, gdzie spotkały się ze św. Mikołajem i otrzymały słodki poczęstunek.

Czas u Państwa Doroszków minął bardzo szybko. Każdy z uczestników na pożegnanie otrzymał pamiątkowe, własnoręcznie wykonane bombki.Drugoklasiści chętnie zostaliby dłużej, ale musieli zwolnić miejsce innym dzieciom, które również przybyły po moc wrażeń.Następnie ruszyliśmyna ścieżkę edukacyjną do lasu w Św Lipce. Tam czekała już nasza zaprzyjaźniona pani leśnik Wiesława Pręcikowska, która w leśnej klasie przygotowała uczniom żywą lekcję przyrody na temat zwierząt, które przygotowują się do zimy.

Wycieczka zakończyła się wspólnym ogniskiem. Niezastąpionym elfem podczas wycieczki okazała się pani Monika Korynkiewicz, która przygotowała fotorelację i czuwała nad bezpieczeństwem uczniów.

opublikowano: 2021-11-28, © Organizatorzy,

fot. Organizatorzy