Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Szkołę Podstawową nr 3 w Reszlu odwiedził Mikołaj ⁄

Szkołę Podstawową nr 3 w Reszlu odwiedził Mikołaj

Mikołajki to polska tradycyjna, ku czci świętego Mikołaja, biskupa Miry. Obchodzimy je 6 grudnia. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Reszlu tego dnia od samego rana oczekiwali charakterystycznie ubranego gościa, w czerwonym płaszczu i długą białą brodą. Oba budynki szkoły przybrały na ten dzień świąteczny wygląd, pojawiły się choinki , lampki, świąteczne ozdoby, śnieżne gwiazdy, a z głośników płynęła muzyka wprowadzająca wszystkich w świąteczny nastrój. Dzieci również tego dnia ubrały się świątecznie, niektóre miały czerwone mikołajkowe czapeczki, inne rogi renifera. Od rana panowała atmosfera wielkiego oczekiwania.

Ze względu na deszczową pogodę, Mikołaj w tym roku zamienił sanie na czerwony wóz strażacki, który około godziny dziewiątej rano zajechał pod szkołę, budząc ciekawość wszystkich dzieci, które podbiegły do okien. Z wozu wysiadł Mikołaj w towarzystwie Śnieżynek, asyście strażaka Gaspara i charakterystycznym dzwoneczkiem dał znać, że już jest i ma dla dzieci prezenty. Do drużyny Mikołaja dołączyli również przedstawiciele Burmistrza Reszla, pani Karolina Breziuk i pan Karol Światłowski ze słodkimi upominkami dla wszystkich uczniów.

Mikołaj odwiedził najpierw oddziały przedszkolne, potem wszystkie klasy, nie zapomniał również o najstarszych uczniach z oddziałów gimnazjalnych i chociaż uczniowie klas trzecich właśnie 6 grudnia pisali próbny egzamin gimnazjalny, to wizyta Mikołaja z pewnością umiliła ten dzień i nieco zmniejszyła stres związany ze sprawdzianem wiedzy. Niezwykły gość nie zapomniał też o nauczycielach i pracownikach szkoły.

Tradycyjnie, były wiersze, piosenki, życzenia no i oczywiście słodkie upominki, a do szkolnych świetlic trafiły nowe gry stolikowe, ulubione przez dzieci piłkarzyki. Każdy chciał mieć zdjęcie z Mikołajem, dzieci składały też prośby i życzenia, co chciałby dostać pod choinkę. Było dużo emocji, uśmiechów i okrzyków radości. Około godziny dwunastej Mikołaj pożegnał dzieci i obiecał, że na pewno odwiedzi je za rok.

Serdecznie dziękuję w imieniu uczniów Burmistrzowi Reszla, Radzie Rodziców, Dyrektorowi Szkoły, rodzicom poszczególnych klas za upominki oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację Mikołajek. Radość i uśmiech dzieci w tym dniu są bezcenne.

opublikowano: 2017-12-07, © Danuta Baten.,

fot. Karol Światłowski