Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Spotkanie z poetą i pisarzem księdzem Karolem Misiewiczem ⁄

Spotkanie z poetą i pisarzem księdzem Karolem Misiewiczem

W dniu 10 kwietnia 2018r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Reszlu, odbyło się spotkanie dzieci klas pierwszych i drugiej z księdzem Karolem Misiewiczem, który jest autorem książki pt. „Przygody Pana Ślimaka”.

Wydana przez ks. Karola książka jest napisana w bardzo przystępnej i żywej formie dialogu pomiędzy różnymi zwierzętami. Zawiera głębokie przesłanie moralne dla dzieci, takie jak: unikanie zazdrości, przyznanie komuś racji, życzliwe udzielenie dobrej rady oraz praktyczne posługiwanie się językiem miłości w kontaktach z drugą istotą. Zawarte w książce pouczające przykłady mogą „jak rozpalona mała iskierka w dzieciństwie, wydać piękny płomień w dorosłym życiu”.

Po odczytaniu fragmentu książki przez autora, dzieci miały okazję wypowiedzenia się na temat wysłuchanego tekstu. Książka była nagrodą za szybką i dobrą odpowiedź na pytanie księdza. Konkurencja wśród dzieci była ogromna.

Spotkanie dzieci z poetą ks. Karolem przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Naturalna spontaniczność i kontakt księdza z dziećmi sprawiał, że wszyscy świetnie się bawili.

W nawiązaniu do tytułu książki prezentowanej przez ks. Karola Misiewicza, na zakończenie spotkania dzieci wykonały piękne ślimaki z plasteliny i muszelki.

Dziękujemy pani dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Reszlu Barbarze Bielskiej za zorganizowanie spotkania z poetą i pisarzem ks. Karolem Misiewiczem i zaproszenie klas pierwszych i drugiej naszej szkoły.

opublikowano: 2018-04-13, © Czesława Bezrudczyk,

fot. Krystyna Bujnowska