Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Spotkanie klas pierwszych z poetką Renatą Buczyńską ⁄

Spotkanie klas pierwszych z poetką Renatą Buczyńską

Ostatnio wydana książka dla dzieci „Wierszyki do oglądania”, której autorkami są działdowska poetka Renata Buczyńska - teksty i Beata Gołębiewska – ilustracje, odwiedziła w środę 15 listopada 2017 roku Miejską Bibliotekę Publiczną w Reszlu, a tam została przedstawiona uczniom klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Reszlu.

Książka została zaprezentowana odbiorcom w sposób dość nietypowy. Ilustracje były wyświetlane na ekranie za pomocą projektora, natomiast teksty czytała dzieciom autorka pani Renata Buczyńska, prosząc je wcześniej o skupienie się na obrazach.

Pani Renata opowiedziała dzieciom, że pisząc wiersze trzymała się pewnych zasad. A mianowicie każdy wierszyk ma ściśle określoną budowę i rytm i jest żartobliwym rymowanym komentarzem do ilustracji. Dlatego nie ma tam wiele miejsca na dodatkowe wyjaśnienia, gdzie się znajdujemy, czy jakie postaci są tam pokazane. To jest właśnie pozostawienie dzieciom pola do wyobraźni.

Na zakończenie spotkania poetka opowiedziała o sobie oraz o tym, czym ponadto w życiu się zajmuje. Uczniowie z zapartym tchem słuchali wypowiedzi pani Renaty.

Gdy przyszła kolej na pytania, dzieci interesowało wszystko: Ile napisała wszystkich wierszy? Jak dużo czasu poświęca na stworzenie jednego utworu ? Jakie wiersze lubi pisać? Jak dużo czasu zajmuje Jej napisanie jednej książki? Skąd czerpie pomysły na pisanie kolejnych wierszy? Co się dzieje z wierszami po ich napisaniu? Publikacja ma charakter niekomercyjny i nie jest przeznaczona do sprzedaży, została przekazana do biblioteki i można już ją wypożyczyć do czytania.Zachęcamy uczniów do wypożyczenia i czytania w domu.

Dziękujemy pani dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Reszlu Barbarze Bielskiej za zorganizowanie spotkania z poezją dziecięcą i zaproszenie klas pierwszych naszej szkoły.

opublikowano: 2017-11-15, © Krystyna Bujnowska,

fot. Krystyna Bujnowska