Jesteś tu: strona główna < Informacje_i_wydarzenia < Spotkanie autorskie z Panem Poetą ⁄

Informacje_i_wydarzenia

Spotkanie autorskie z Panem Poetą

Klasy pierwsze otrzymały zaproszenie z Miejskiej Biblioteki Publicznej na spotkanie autorskie z Panem Poetą, piszącym poezję dla dzieci. By przygotować się do spotkania dzieci tydzień wcześniej odwiedziły bibliotekę publiczną i uczestniczyły w zajęciach, zapoznając się z twórczością Pana Poety. Słuchanie czytania na głos, jest zawsze bardzo lubiane, a jeśli wiersze są ciekawe, mają przesłanie i morał, tym bardziej przypadają dzieciom do gustu. Uczniowie wykonali również postaci z wierszy: kurę i pawia, wykorzystując różnorodne materiały przygotowane przez panią Alę z biblioteki.

W poniedziałek 26 października 2020 r. odbyło się spotkania z autorem wierszy, Panem Poetą. Ze względu na pandemię każda klasa miała oddzielne spotkanie, na którym dzieci w zaciszu biblioteki słuchały wierszy czytanych przez autora. Dzieciom towarzyszyły ogromne pacynki przedstawiające postaci z wierszy. Uczniowie z radością i zaangażowaniem uczestniczyli w różnorodnych zabawach związanych tematycznie z wierszami, które prowadził sam autor, a także wykonały samodzielnie nietoperza. Na koniec spotkania była zabawa z obsypywaniem się kolorowa mąką kukurydzianą. Dzieci mogły również zakupić książki Pana Poety z dedykacją. Podziękowanie i pamiątkowe zdjęcie było miłym i sympatycznym podsumowaniem zajęć.

Dziękujemy pani Alicji Dziemiańczyk za zaproszenie do biblioteki na zajęcia przygotowujące na odbiór wierszy i organizację spotkania z autorem.

opublikowano: 2020-10-27, © Organizatorzy,

fot. Organizatorzy