Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Spotkanie z Rumcajsem ⁄

Spotkanie z Rumcajsem

Dnia 14.02.2019r. cztery grupy przedszkolaków z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Reszlu miały przyjemność oglądania przedstawienia pt. ”Jak Rumcajs Cypiska uratował” w wykonaniu aktorów z Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia w Kętrzyńskim Centrum Kultury.

Twórcy spektaklu wraz z dzielnym Rumcajsem zabrali najmłodszych widzów na ekscytującą wycieczkę w głąb niesamowitego Rzacholeckiego Lasu. Celem wyprawy było odnalezienie zaginionego Cypiska i raz na zawsze rozprawienie się ze złem czającym się w głębi tego nieprzebytego boru.

Narodowy Teatr edukacji w niezwykły sposób przypomniał młodym widzom jedną z bajek dzieciństwa ich rodziców, w której jasno i czytelnie zawarte były podbudowane głębokim morałem nieprzemijające wartości wychowawczo-edukacyjne. Autor bajki – czeski pisarz Vaclav Ćtvrtek – poprzez baśniowe postacie – rusałki, wodniki, mówiące zwierzęta zaludniające ten bajkowy świat - zawarł niezwykle cenne przesłanie stawiające na pierwszym miejscu takie wartości jak: dobroć, sprawiedliwość lojalność, rodzina, poszanowanie godności ludzkiej, życie w harmonii z otaczającą przyrodą.

Spektakl przyciągnął uwagę najmłodszych widzów barwnymi kostiumami i piękną scenografią. Również efekty świetlne wywoływały duże emocje, dzieci żywo reagowały na to wszystko, co działo się na scenie. Największą furorę wywołało pojawienie się postaci wielkiej pajęczycy, wodnika, niedźwiadka i wiewiórki. W dobry nastrój wprawiały także piosenki śpiewane przez aktorów. Za piękne przedstawienie wszyscy widzowie podziękowali brawami.

opublikowano: 2019-02-24, © Organizatorzy,

fot. Organizatorzy