Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < SPOTKANIE Z POLICJANTEM W PRZEDSZKOLU ⁄

SPOTKANIE Z POLICJANTEM W PRZEDSZKOLU

W dniach 20 - 30 września2021r. we wszystkich grupach przedszkolnych odbyły się spotkania z policjantami z Posterunku Policji w Reszlu. Spotkania były okazją, aby porozmawiać z najmłodszymi na różne tematy związane z bezpieczeństwem. Pan dzielnicowy przeczytał przedszkolakom kilka historyjek zksiążki pt. „Na ratunek Poli”. Dzieci z zainteresowaniem słuchały przygód dziewczynki i chętnie rozmawiały o jej niebezpiecznym zachowaniu. Wspólnie z policjantem szukały sposobów na uniknięcie różnych zagrożeń.

Policjanci przybliżyli dzieciom zasady bezpieczeństwa w domu, w przedszkolu oraz zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Wytłumaczyli, jak dbać o własne bezpieczeństwo i do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Podczas spotkań przedszkolaki dowiedziały się jak ważna, odpowiedzialna i niebezpieczna jest praca policjanta. Z dużym zaciekawieniem obserwowały umundurowanie i wyposażenie naszych gości. Uzyskana wiedza na pewno przyda się naszym przedszkolakom.

W nagrodę za aktywny udział w spotkaniach dzieci otrzymały od policjantów breloczki z odblaskiem.Nosząc je będą widoczne na drodze i bardziej bezpieczne.

Bardzo dziękujemy policjantom z Posterunku Policji w Reszlu za ciekawe spotkania!

opublikowano: 2021-10-08, © Anna Szumko,