Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Przedświąteczne niesienie bezinteresownej pomocy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Reszlu ⁄

Okres przedświąteczny to szczególny czas, w którym nasze myśli skupiamy na innych ludziach. Zastanawiamy się nad tym, z kim spędzimy święta oraz co możemy podarować swoim bliskim by sprawić im radość. Włączamy się w najróżniejsze akcje charytatywne. Pomagamy i ludziom i zwierzętom. Staramy się uczynić wszystko by święta były jak najbardziej udanym i magicznym czasem. Niestety z różnych przyczyn, nie wszyscy mają możliwość spędzenia świąt w gronie najbliższych. Często nawet małe gesty potrafią sprawić, że na twarzach tych osób, choć na chwilę pojawi się uśmiech. Tutaj z pomocą przyszli uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, którzy w ubiegłym tygodniu w ramach zajęć pozalekcyjnych wykonali przepiękne kartki świąteczne, które zostaną przekazane pacjentom reszelskiego szpitala. Podczas zajęć poruszona została tematyka bezinteresownej pomocy. Bezinteresowna pomoc drugiemu człowiekowi to najlepszy prezent, jaki można komuś dać.

Serdecznie zachęcam wszystkich uczniów do przyłączenia się do akcji. Kartki świąteczne zbierane są do 6 grudnia, a zostawić można je w Miejskim Ośrodku Kultury w Reszlu przy ulicy Mickiewicza 4 od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00 – 14:00.

opublikowano: 2018-12-04, © Amanda Speth,

fot. Amanda Speth