Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Projekt „LET’S PLAY ENGLISH!” ⁄

Projekt „LET’S PLAY ENGLISH!”

Co słychać w Szkole Podstawowej nr 3 w Reszlu? Tak, jak informowaliśmy we wcześniejszych artykułach Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Dąbrowskiej w Reszlu uzyskała dotację w wysokości 9.700 zł na projekt „LET’S PLAY ENGLISH!” realizowany w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju Nida. W szkole został powołany zespół nauczycieli realizujący zadania projektu w składzie: Dorota Król, Maria Dziudzik - Pływaczewska, Magdalena Urbanowicz, Alina Szmul, Małgorzata Krajewska, Halina Kwiatkowska, Janusz Król, Piotr Andrzejewski.

Od września uczniowie naszej szkoły uczęszczają na zajęcia Klubu English Scrabble, Klubu Filmowego i Klubu eTwinning. Zajęcia każdego klubu odbywają się raz w tygodniu.

Klub Filmowy - prowadzący Dorota Król, Maria Dziudzik - Pływaczewska Podczas klubu filmowego uczniowie oglądają filmy związane z historią, kulturą, zwyczajami i życiem codziennym rówieśników w Wielkiej Brytanii. Do pracowni językowej został zakupiony komputer oraz filmy w oryginalnej wersji językowej. Podczas zajęć klubu odbywają się również zajęcia plastyczne , na których uczniowie starają się przelać na papier swoje spostrzeżenia i wrażenia przygotowując prace do konkursu plastycznego „Jaki świat odkrywam ucząc się języka angielskiego?”. Uczniowie z przyjemnością oglądają filmy w języku angielskim.

Klub English Scrabble - prowadzący Magdalena Urbanowicz Zostały zakupione plansze do gry w scrabble w oryginalnej angielskiej wersji. Uczniowie rozwijają swoje umiejętności z języka angielskiego, utrwalają i poszerzają znajomość słownictwa, a przy tym świetnie się bawią.

Klub eTwinning - prowadzący Piotr Andrzejewski Zajęcia klubu odbywają się w pracowni komputerowej. Uczniowie piszą listy w języku angielskim do różnych szkół w celu nawiązania współpracy ze szkołami z innych krajów. Do tej pory udało nam się nawiązać kontakty z uczniami i nauczycielami kilku szkół. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mogli nawiązać z nimi współpracę i zrealizujemy wspólny projekt. Uczniowie są bardzo zaangażowani w działalność klubu, zdają sobie sprawę, że wymaga to dużo cierpliwości i wytrwałości.

Poza tym w szkole odbędą się dwa konkursy: konkurs plastyczny „Jaki świat odkrywam ucząc się języka angielskiego?” i konkurs Master of English Scrabble.

W szkole redagowana jest również gazetka informacyjna dotycząca działalności poszczególnych klubów. Stroną artystyczną gazetki szkolnej zajmuje się pani Maria Dziudzik - Pływaczewska.

Jeśli chodzi o dalsze działania, to czeka nas już niedługo podsumowanie realizacji projektu - Dzień Języka Angielskiego, który został zaplanowany na 7.12.2007 r. W ramach podsumowania PROJEKTU „LET’S PLAY ENGLISH!’ odbędzie się:

• przedstawienie w języku angielskim,
  • prezentacja klubów,
  • wręczenie nagród zwycięzcom konkursów,
  • występ zespołu Elphin, prezentacja i nauka tańców szkockich i irlandzkich.

Wszystkie imprezy odbędą się w Domu Kultury, który jest naszym partnerem w projekcie. Występy odbędą się nie tylko dla uczniów naszej szkoły, ale będą je mogli obejrzeć wszyscy chętni mieszkańcy Reszla. O szczegółach imprezy będziemy jeszcze informować.

A oto kilka wypowiedzi uczniów naszej szkoły na temat projektu:

„Projekt „LET’S PLAY ENGLISH!” jest bardzo interesujący. Chciałybyśmy, aby te zajęcia trwały przez cały rok, ponieważ wtedy miło i przyjemnie spędzamy wolny czas.”

Aneta Chodań kl VIc Natalia Luchowska kl VIc

„Bardzo podoba mi się ten projekt. Młodsi uczniowie poznają nowe osoby, słówka. Język angielski jest bardzo fajnym językiem i cieszę się, że został zorganizowany taki projekt. Chętnie uczęszczam na te zajęcia.”

Majka Legin kl VIb

„Bardzo podoba mi się projekt Let’s Play English! W końcu mogę zająć się tym, co lubię. Uwielbiam kółko filmowe. Dzięki niemu rozwijam swoje słownictwo.”

Paulina Siłkowska kl VIb

„Lubię język angielski. Dzięki klubom mogę rozwinąć swoje pasje i możliwości. Piszemy po angielsku, oglądamy filmy, czytamy. Bardzo się cieszę, że coś takiego zostało zorganizowane. Możemy się przy tym świetnie bawić i uczyć. Oby było tak jak najdłużej. It’s cool.”

Justyna Janowicz kl VIc

„Bardzo lubię język angielski .Na kółkach mogę rozwinąć swoje słownictwo, oglądać oryginalne filmy, nawiązywać znajomości z dziećmi z innych krajów. Chciałabym, żeby ten projekt trwał jeszcze dłużej.”

Katarzyna Grzyb kl VIa

opublikowano: 2007-11-08, © Dorota Król,

Uczniowie realizujący projekt Let’s Play English! w Szkole Podstawowej nr 3 w Reszlu
 Zajęcia Klubu Filmowego, przygotowujemy prace do konkursu plastycznego
Zajęcia Klubu Filmowego, przygotowujemy prace do konkursu plastycznego
 Zastanawiamy się „Jaki świat odkrywam ucząc się języka angielskiego?”
fot. Dorota Król
Zastanawiamy się „Jaki świat odkrywam ucząc się języka angielskiego?”
 Pani Dorota Król, jak zwykle czuwa nad wszystkim
Pani Dorota Król, jak zwykle czuwa nad wszystkim
 Tyle ciekawych rzeczy możemy się dowiedzieć i miło spędzić wspólnie czas
Tyle ciekawych rzeczy możemy się dowiedzieć i miło spędzić wspólnie czas
 A może narysuję coś o tradycjach w Wielkiej Brytanii
A może narysuję coś o tradycjach w Wielkiej Brytanii
 A to zajęcia Klubu eTwinning, tutaj mamy kontakt z całym światem.
fot. Dorota Król
A to zajęcia Klubu eTwinning, tutaj mamy kontakt z całym światem.
 Pani Maria Dziudzik – Pływaczewska przygląda się konkursowym  pracom uczniów
Pani Maria Dziudzik – Pływaczewska przygląda się konkursowym pracom uczniów