Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Projekt „Klimatyczna klasa” zakończony ⁄

Projekt „Klimatyczna klasa” zakończony

Uczniowie klasy IIIa z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Reszlu uczestniczyli w ogólnopolskim projekcie „Klimatyczna klasa”. Celem zajęć było rozwijanie kompetencji społecznych uczniów na zajęciach przyrodniczych. Uczniowie prowadzili obserwacje i proste doświadczenia, projektowali obszary zielone tworząc makiety, poszerzali swoją wiedzę na temat czystości powietrza i występowania porostów.

Realizacja projektu podzielona była na poszczególne etapy. W każdym z nich były do realizacji tematy, np. Dlaczego na Ziemi jest coraz cieplej?, Co porosty mówią o jakości powietrza?, Czy samochody ogrzewają miasta?, Jaką rolę odgrywają drzewa w mieście?, Jak z butelek powstają bluzy polarowe? Po realizacji każdego etapu odblokowywał się na platformie dostęp do nagród – artykułów i filmików edukacyjnych. W czasie realizacji programu odbywał się również trening kompetencji społecznych – Jak rozpoznawać emocje?, Jak uczyć się koncentracji uwagi? Dodatkowo w ramach projektu klasa otrzymała zestaw edukacyjny. Materiały w nim zawarte uatrakcyjniły i pozwoliły w naukowy sposób zrealizować część scenariuszy lekcji z projektu.

Za swoją pracę klasa III a otrzymała Certyfikat uczestnictwa w projekcie.

Podczas zajęć uczniowie rozwijali zainteresowania przyrodnicze, zdobyli wiedzę na temat ochrony środowiska, w tym ochrony klimatu, kształtowali postawy proekologiczne, trenowali kompetencje społeczne, rozwijali umiejętności współdziałania w zespole.

Opiekun klasy w projekcie - Joanna Piskosz

opublikowano: 2019-06-12, © Joanna Piskosz,