Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < POTRZEBY – ich wyrażanie i związek z uzależnieniem (warsztaty) ⁄

POTRZEBY – ich wyrażanie i związek z uzależnieniem (warsztaty)

Zajęcia przeprowadzono w klasach trzecich gimnazjum oraz w klasach siódmych i ósmych. Na początku było przedstawienie się oraz krótkie omówienie tematu.

Pierwsza godzina zajęć została poświęcona zagrożeniom związanym z nadużywaniem substancji zmieniających nastrój. Głównymi substancjami, o których mówiłem były alkohol i marihuana. Później grupy wymieniały potrzeby, jakie mają ludzie. Spisaliśmy je na tablicy. Pogrupowaliśmy potrzeby na podstawowe oraz wyższe, odnosząc się do piramidy potrzeb MASLOWA.

W drugiej godzinie zajęć uczniowie w trzyosobowych grupach pracowali nad zdrowymi i niezdrowymi sposobami zaspokajania wylosowanych potrzeb.

Na koniec podsumowaliśmy zajęcia.

Uczniowie pracowali z zaangażowaniem, wykazali się dużą aktywnością. Część uczniów zadawała pytania dotyczące pracy terapeuty uzależnień oraz istoty uzależnienia.

Tekst: Daniel Sapiński

opublikowano: 2018-10-26, © Zespół Szkolno-Przedszkolny w Reszlu,