Szkoła Podstawowa Nr 3
im. Marii Dąbrowskiej
w Reszlu

Jesteś tu: strona główna < Archiwum < PIKNIK RYCERSKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 W RESZLU ⁄

PIKNIK RYCERSKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 W RESZLU

10 czerwca 2011r. Bractwo Rycerskie Jacka Ordowskiego z Gniewa zorganizowało w naszej szkole piknik rycerski. Miała to być impreza plenerowa, jednak deszcz popsuł nam plany. Popsuł plany, ale nie humor i nastrój, jaki panował podczas rycerskich zabaw i zmagań. Piknik rozpoczął się od wystrzału ze średniowiecznej hakownicy. Ależ efekt! Było głośno.

Następnie uczniowie udali się do Sali gimnastycznej. Tam mogli zobaczyć walkę na miecze rycerza krzyżackiego z polskim. Było efektownie – aż iskry leciały.

Dziewczętom bardzo podobał się taniec średniowieczny w wykonaniu dworek, które najpierw zaprezentowały taniec irlandzki, a potem polski – „Hop-siup”. Tuż po występie odbyła się lekcja tańca średniowiecznego. Uczennice naszej szkoły tłumnie wzięły udział w nauce tańca „Praczki”.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się stanowiska z rycerskimi akcesoriami. Uczniowie mogli tam wziąć udział w różnych konkurencjach, zmaganiach i zabawach.

1. „Mały John” – próby siłowe. Zabawa polegała na tym, aby zepchnąć przeciwnika z drewnianego kołka.
  2. Stanowisko kusznicze – strzały do tarczy z prawdziwej kuszy.
  3. „Cięcie mieczem” – posługiwanie się ciężkim mieczem rycerskim. Uczniowie w hełmach przecinali mieczem gałązki. Trudno było niektórym utrzymać ciężki miecz, a trafić nim w określone miejsce, to prawdziwa sztuka.
  4. Średniowieczne kręgle.
  5. Walka na korbacze – Uczniowie wyposażeni w tarcze i korbacze próbowali swoich sił w pojedynkach.
  6. Wybijanie średniowiecznych monet. Tutaj można było też kupić miecz albo łuk.

Było super! Piknik się udał.

opublikowano: 2011-06-11, © Dorota Choromańska,