Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Od mąki do chleba… ⁄

Od mąki do chleba…

Dzieci z klas trzecich Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Reszlu dzięki uprzejmości właściciela, odwiedziły w listopadzie małą, klimatyczną, rodzinną piekarnię Państwa Trzczak. Wyjście do piekarni było poprzedzone lekcjami w klasie i realizacją projektu „Od ziarna do chleba", na których uczniowie mogli zapoznać się z procesem powstawania mąki, a następnie pieczywa. Wcześniej odbyła się też wycieczka uczniów do Młyna Grodzkiego, o czym już Państwa informowaliśmy w ubiegłym tygodniu.

Podczas wizyty w piekarni dzieci zapoznały się z różnymi urządzeniami wykorzystywanymi do przygotowania ciasta na różne rodzaje pieczywa. Dowiedziały się jakie urządzenia przydatne są do produkcji chleba oraz poznały przeznaczenie wielkiego pieca.

Uczniowie zwiedzali pomieszczenie, poznali pracę piekarza i zapoznali się z poszczególnymi fazami pieczenia chleba. Na zakończenie wizyty był czas na pytania. Pani Maria Trzczak potrafiła udzielić wyczerpujących odpowiedzi na tematy, które najbardziej nurtowały uczniów. Dzieci wróciły z tej wycieczki pełne wrażeń i wzbogacone o wiedzę na temat etapów powstawania chleba i produkcji pieczywa. Wielu z nich zapragnęło w przyszłości wykonywać zawód piekarza.

Serdeczne podziękowania dla Pani Marii Trzczak za możliwość zwiedzenia piekarni oraz poświęcony nam czas.

opublikowano: 2019-11-26, © Krystyna Bujnowska,