Jesteś tu: strona główna < Informacje_i_wydarzenia < Nowa linia kołowrotków Penn od Corona Fishing ⁄

Informacje_i_wydarzenia

Nowa linia kołowrotków Penn od Corona Fishing

Amerykańska firma Penn od dziesiątek lat słynęła z produkcji niezniszczalnych kołowrotków, których głównym przeznaczeniem było wędkarstwo morskie. Z biegiem lat kołowrotki Penn zyskały ogromną ilość fanów na całym świecie. W Polsce początkowo amerykańskie kołowrotki stosowane były głównie przez wędkarzy łowiących dorsze oraz trocie w pomorskich rzekach.

Multiplikatory Penn stosowane są bardzo często podczas połowów oceanicznych. Wędkarzy polujący na tuńczyki oraz inne ogromne i waleczne ryby praktycznie nie stosują innych produktów. Przez wiele lat, również kołowrotki stałoszpulowe z przeznaczeniem morskim to w zdecydowanej mierze legendarne już peny. Firma Pen nieustannie powiększała swoja ofertę i ciągle wprowadzała do oferty kołowrotki o uniwersalnym zastosowaniu. To bardzo korzystny ruch ze strony amerykańskiego producenta bowiem co raz większa ilość wędkarzy stawia na jakość i niezawodność i dlatego właśnie produkty słynące z trwałości traktowane są jako pierwszy wybór

W Polsce najbardziej popularne są modele wykorzystywane przez łowców troci oraz sumów. Do takich zastosowań wybierane są przede wszystkim Penn Slammer oraz Spinfisher. Te modele zasłynęły z niezniszczalności oraz możliwości zastosowania w najtrudniejszych warunkach. Podczas łowienia troci, kołowrotek podawany jest dużym obciążeniom podczas prowadzenia przynęty stawiającej opór w wodzie. W przypadku łowienia sumów, od kołowrotka wymagane są przede wszystkim moc i trwałość.

Współczesne kołowrotki spinningowe marki Penn zdecydowanie przypominają najnowsze konstrukcje innych popularnych firm. Amerykański producent postawił na nowoczesny design i przede wszystkim funkcje użytkowe. Mimo panującej mody w dziedzinie produkcji kołowrotków spinningowej, która głównie opiera się na nowoczesnym wyglądzie, marka Penn nadal jako parametr kluczowy traktuje trwałość i niezawodność.

Nowe linie kołowrotków Penn

Clash, Conflict oraz Batlle to trzy modele kołowrotków spinningowych, których zastosowaniem będzie uniwersalne łowienie spinningowe. Z powodzeniem można je wykorzystać do połowu sandaczy, szczupaków i boleni. Mniejsze modele sprawdzą się na okoniach , kleniach i jaziach. Producent proponując swoim klientom nowe konstrukcje położył nacisk na cechy cenione przez słodkowodnych wędkarzy. Będziemy mieli tu do czynienia z niewielką waga kołowrotków, bardzo płynnie działającym hamulcem oraz maślaną praca przekładni.

Pstrągowy oldschool

Wędkarze łowiący pstrągi lubą nieco niestandardowe podejście do łowienia lor basów. Często stosują staromodne wędki i dość specyficzne kołowrotki. Na wielu pstrągowych rzeczkach napotkamy wędkarzy posługujących się legendarnymi Slammerami w rozmiarze 260 a ostatnio co raz częściej nowy Spinfisher.  Kołowrotki Penn od wielu lat tworzą razem z pstrągami nierozłączna parę i zapewne przez wiele wędkarskich sezonów ta sytuacja się nie zmieni.

opublikowano: 2020-07-23, © materiał zewnętrzny,

fot. materiał zewnętrzny

Dyżur pedagoga szkolnego i logopedy.

1. Anna Lemecha - pedagog szkolny
dyżur: pn. -pt. 8.00 - 10.00