Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Narodowe Święto Niepodległości w Szkole Podstawowej nr 3 w Reszlu ⁄

Narodowe Święto Niepodległości w Szkole Podstawowej nr 3 w Reszlu

10 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. M. Dąbrowskiej w Reszlu odbyły się obchody Narodowego Święta Niepodległości.

O godzinie 10.00 przewodnicząca Samorządu Szkolnego, Weronika Majcher rozpoczęła uroczysty apel.

Po wprowadzeniu sztandarów Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Gimnazjum nr 1 i odśpiewaniu hymnu państwowego, rozpoczęła się część artystyczna.

Celem apelu było uczczenie pamięci tych, którzy ofiarowali swoje życie w walce o niepodległą Polskę, a także wzbudzenie u uczniów postawy patriotycznej.

W montażu słowno-muzycznym, przygotowanym przez uczniów z klas 0-VI uczęszczających na koło wokalne, usłyszeć można było na tle muzyki Fryderyka Chopina wiersze opisujące piękno polskiej ziemi ojczystej, mówiące o walce w obronie Ojczyzny. Recytacje uczniów były przeplatane piosenkami o tematyce patriotycznej, np. „Niepodległa, niepokorna”, „Dziś idę walczyć mamo…”. Widzowie mieli możliwość dołączenia się w śpiewie przy takich utworach jak „My I Brygada”, czy „Piechota”.

Po zakończonym programie głos zabrał Pan Dyrektor Edward Szmul, który zwrócił uczniom uwagę na to, czym dla nich powinien być patriotyzm. Powołał się na postawę patriotyczną Konrada Łazarczyka z klasy II a gimnazjum, który podczas odbywających się w Brzegu Dolnym w dniach 3-5 listopada 2017r. Mistrzostwach Polski Młodzików w Zapasach w Stylu Wolnym, zajął I miejsce w swojej kategorii wagowej.

Na zakończenie Pan Dyrektor podziękował osobom odpowiedzialnym za przygotowanie apelu oraz młodym i zdolnym artystom.

opublikowano: 2017-11-13, © Organizatorzy,

fot. Organizatorzy