Szkoła Podstawowa Nr 3
im. Marii Dąbrowskiej
w Reszlu

Jesteś tu: strona główna < Oświata < Najmłodsi uczniowie odwiedzili Miejską Bibliotekę ⁄

Najmłodsi uczniowie odwiedzili Miejską Bibliotekę

W dniu 7 września uczniowie klas pierwszych i klasy drugiej szkoły podstawowej w ramach rozwijania zainteresowań czytelniczych udali się z wizytą do Miejskiej Biblioteki Publicznej.

W miłej atmosferze dzieci wysłuchały bajki: „Rower Walentynki” i „Szukając Marudka”. Utwory zostały przedstawione w formie japońskiego, drewnianego teatrzyku Kamishibai, który można porównać do swego rodzaju dużej książki obrazkowej, która wymaga dodatkowej obsługi poza samym czytaniem. Ilustrowane kartki książki wślizguje się do drewnianego teatrzyku, który staje się oknem z ilustracją. Dzieci z wielkim zainteresowaniem uczestniczyły w nowej technice głośnego czytania bajek.

W drugiej części wizyty w bibliotece dzieci przeszły test znajomości bajek, błyskawicznie podając ich tytuły. Wysłuchały bajki pt.: „Książę Kopciuch”, a następnie wyłoniły cechy różniące tę bajkę z bajką o Kopciuszku.

Na zakończenie pierwszej, wspólnej wizyty w Miejskiej Bibliotece dzieci uczestniczyły w zabawach integrujących grupę. Zadowolone, w dobrym humorze razem z wychowawczyniami wróciły do szkoły.

opublikowano: 2017-09-20, © Bożenna Michalak.,