Jesteś tu: strona główna < Informacje_i_wydarzenia < Myślisz, że mąż Cię zdradza? Zanim rzucisz oskarżenia, upewnij się! ⁄

Informacje_i_wydarzenia

Myślisz, że mąż Cię zdradza? Zanim rzucisz oskarżenia, upewnij się!

Zdrada małżeńska to sytuacja częsta, ale zawsze stresująca. Szacuje się, że przynajmniej 10 proc. rodaków, pozostających w związku małżeńskim, ma na koncie „skok w bok”. Co więcej, jedna trzecia uważa, że nie ma nic złego w okazjonalnej przygodzie, jeżeli nie dowie się o niej współmałżonek i nie ma ona wpływu na dalsze funkcjonowanie małżeństwa i rodziny. Czasem jednak osoba zdradzana nabiera podejrzeń, że nie jest już tą jedyną. Co wtedy zrobić?

Charakterystyczne symptomy zdrady

Z badań wynika, że choć zdradzają zarówno mężowie, jak i żony, to zdradzających panów jest znacznie więcej. Psychologowie uważają, że wynika to z różnic emocjonalnych; o ile kobieta potrzebuje zaangażowania emocjonalnego, aby dopuścić do zbliżenia fizycznego, o tyle mężczyzna potrafi odseparować aspekt uczuciowy od zwykłego popędu seksualnego i jednorazowa przygoda pozamałżeńska nie zakłóca dalszego pożycia z żoną. Ale nie zawsze kończy się na jednym spotkaniu, szczególnie jeżeli kochankowie widują się codziennie, np. w miejscu pracy. Rozwijający się romans prędzej czy później zostanie dostrzeżony. Co może na niego wskazywać?

• Utrata zainteresowania żoną. To jeden z najbardziej typowych objawów, że małżonek zdradza. Żona przestaje być dla niego atrakcyjna. Zdradzający mąż, pogrążony w myślach o namiętnych chwilach z kochanką, nie zauważa wysyłanych przez żonę sygnałów. Ale uwaga: może być dokładnie na odwrót! Jeżeli mąż ma poczucie winy, może okazywać żonie znacznie większą czułość niż przed zdradą. Bywa także, że romans podbudował jego męską próżność i zainteresowanie żoną nie tylko nie spadło, ale wzrosło
  • Zmiana wyglądu. Ni stąd, ni zowąd mąż zaczyna chodzić na siłownię, aby zrzucić „oponkę”, zmienia ubrania, kupuje sobie nową bieliznę, bardziej dba o higienę osobistą. Jeżeli dotąd nosił slipki, a nagle zaczęły mu się podobać bokserki albo zapuścił wąsy, których przedtem nie uznawał – może mieć to związek z kimś nowym w jego życiu
  • Noszenie telefonu w kieszeni. Jeżeli małżonek nie rozstaje się z telefonem, zabiera go nawet do toalety, a w obecności żony nie odbiera połączeń i tłumaczy to nachalnością interesantów lub natręctwem szefa – coś jest na rzeczy. Niepokój powinny również wzbudzić smsy przychodzące późnym wieczorem, które mąż po przeczytaniu natychmiast kasuje
  • Praca po godzinach. Dotychczas wracający z pracy o stałej porze mąż zaczyna zostawać w firmie dłużej, wyjeżdżać w delegacje z nocowaniem poza domem. Nie zabiera ze sobą piżamy albo przywozi ją bez śladów używania. Po powrocie jest mało rozmowny, najczęściej zmęczony i szybko kładzie się spać
  • Nieuzasadniona złość i krytykowanie żony. Taka sytuacja może świadczyć o głębszym zaangażowaniu męża w nowy związek i o poszukiwaniu pretekstu, aby zniechęcić do siebie żonę, choć jej postępowanie w ogóle się nie zmieniło. Zdarza się też, że mąż wypomina żonie dawno zapomniane wpadki i potknięcia, jest kłótliwy, szuka „dziury w całym”. Takie zachowanie jest poważnym sygnałem alarmowym.

Powyższe oznaki mogą, ale nie muszą oznaczać zdrady. Warto zatem, zanim oskarżymy małżonka o niewierność, upewnić się, czy nasze podejrzenia są uzasadnione. Pomoże w tym agencja detektywistyczna.

Jak sprawdzić wierność małżonka?

Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy detektywa. Trzeba jednak wcześniej sprawdzić jego kwalifikacje. Prywatny detektyw powinien posiadać licencję. Jest to bardzo istotne, ponieważ inwigilacja i np. robienie zdjęć osoby śledzonej może skutkować pociągnięciem do odpowiedzialności karnej, a także cywilnej – za naruszenie dóbr osobistych. Licencjonowany detektyw, powołany w sądzie w charakterze świadka na sprawie rozwodowej, jest  osobą znacznie bardziej wiarygodną pod względem zebranych materiałów.

Oprócz licencji ważne jest także doświadczenie. Detektyw, który pracuje dłuższy czas w zawodzie, potrafi zebrać materiał dowodowy, który przekona sąd o zdradzie małżonka, a ma to niebagatelne znaczenie przy orzekaniu o winie i – co za tym idzie – o zakresie opieki nad dziećmi, wysokości alimentów, itp. Wreszcie detektyw, który specjalizuje się w obserwacji niewiernych małżonków, zrobi to w bardzo dyskretny sposób i nie zostanie zauważony przez inwigilowanego „winowajcę”.

Detektywi mają różne metody sprawdzania wierności małżeńskiej. Niejedno biuro detektywistyczne w Poznaniu przeprowadza, naturalnie bez wiedzy podejrzanego o zdradę małżonka, testy wierności. Tester (kobieta lub mężczyzna), będący pracownikiem biura, zachowuje się prowokująco wobec małżonka wystawionego na próbę, według scenariusza opracowanego zgodnie ze wskazówkami zleceniodawcy. Pracownicy biura mogą obserwować małżonka przez całą dobę, również podczas wyjazdów służbowych, także wtedy, kiedy nie ma z nim kontaktu w ciągu dnia.

Dopiero wyniki obserwacji mogą dać pewność, czy małżonek jest wierny czy nie. Nie warto zatem wszczynać dochodzenia na własną rękę, a co gorsza, angażować znajomych. Przede wszystkim zaś nie należy informować kogokolwiek o otwarciu zlecenia w biurze detektywistycznym. Dyskrecja w tej materii jest podstawą sukcesu.

opublikowano: 2021-09-29, © materiał zewnętrzny,

fot. materiał zewnętrzny