Jesteś tu: strona główna < Informacje_i_wydarzenia < Modne ubrania na jesień – co warto kupić? ⁄

Informacje_i_wydarzenia

Modne ubrania na jesień – co warto kupić?

Za oknem piękna złota jesień, ciepła i pełna słońca. Aż chce się wyjść na spacer i zaprezentować w olśniewającej stylizacji. Ale co jest teraz modne?

Tej jesieni mamy do czynienia z prawdziwą eksplozją kolorów. Widać m.in. kontynuację trendów letnich. Przykładowo na wielu ubraniach pojawiają się różnego rodzaju kwiaty. Nadal też widać odświeżone trendy z XX wieku.

Letnie kwiaty w jesiennej stylizacji

Kwiaty mogą zdobić koszulki, bluzki, torebki. Jednak to, gdzie jest ich najwięcej, to sukienki. W tym te letnie. To, że skończyły się upalne dni, nie oznacza, że lekkie sukienki mamy do przyszłego roku odwiesić do szafy. W dalszym ciągu będziemy je nosić, ale stylizacje z ich udziałem będą zupełnie inne niż te letnie. Ponieważ cały ten rok jest pod znakiem powiewu lat 80., także i kwiaty nosimy w ten sposób, co kiedyś. Dawniej zakładało się pod sukienki koszulki bawełniane. Teraz ten trend na nowo rozkwita. Pod lekką kwiecistą sukienkę zakładamy… golf! Oryginalna i wyjątkowo modna stylizacja. Co ciekawe wśród sukienek pojawiają się też cienkie materiały, które bardziej kojarzą się ze strojem do spania.

Futra, kożuchy, peleryny

Jesienią i zimą trudno sobie wyobrazić wyjście na dwór bez kurtki. Na jakich ubraniach wierzchnich warto się skoncentrować podczas zakupów? Na pewno do łask wróciły obszerne futra, ale są delikatniejsze niż kiedyś i nie przypominają już futra niedźwiedzia. Oprócz nich na wybiegach pojawiają się również peleryny, a także kożuchy i baranki, czyli ponownie powiew retro i boho. Modne będą też puchowe pikowane kurtki i płaszcze.

Jeans w każdej odsłonie

Spodnie i kurtki jeansowe to już klasyka. Nie mogło ich zabraknąć w stylizacjach jesiennych. W sklepach znajdziemy ich mnóstwo. Wybierając je, należy się przede wszystkim kierować własną sylwetką. Spodnie muszą dobrze się układać i eksponować atuty. Warto spojrzeć na przykład na modele, które kojarzą się z ubiegłym wiekiem, szerokie, z wysokim stanem, ze zdobieniami. Będą się fantastycznie komponować z obszernym swetrem, koszulą, bluzką i wszystkim, co mamy w szafie!

Oversize nadal w cenie

Swetry i bluzy szerokie, duże to też trend, który jest z nami od jakiegoś czasu. Oversize ma sporo zwolenniczek, ale też i przeciwniczki. Uważają, że figura na tym traci, ale tak być nie musi. Wystarczy długi obszerny sweter połączyć z jeansami rurkami lub legginsami i wysokimi obcasami. A jeśli chcemy dodatkowo podkreślić atuty sylwetki, sweter można przewiązać pasem.

Modnie i elegancko

Tegoroczne trendy zachęcają do eksperymentowania i ekstrawagancji. Jednak nie zawsze ma się taką możliwość. Zwłaszcza kiedy co rano trzeba sztywno i klasycznie ubrać się do pracy w biurze czy korporacji. Na szczęście jest sporo ciekawych propozycji, które są jednocześnie modne i eleganckie. Przykładem jest odzież damska od Bialcon. Przeglądając ofertę, można znaleźć wiele ciekawych propozycji, które zawierają modne desenie i kolory, a jednak potrafią zauroczyć prostą i klasyczną elegancją. Są i kwiaty i lekkie tkaniny i mocne kolory, czyli wszystko, co się teraz nosi.

opublikowano: 2019-10-29, © materiał zewnętrzny,

fot. materiał zewnętrzny

Dyżur pedagoga szkolnego i logopedy.

1. Anna Lemecha - pedagog szkolny
dyżur: pn. -pt. 8.00 - 10.00