Jesteś tu: strona główna < Oświata < Majowe święta w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Reszlu ⁄

Majowe święta w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Reszlu

W ramach obchodów Święta Konstytucji 3 Maja i Święta Flagi, w naszej szkole podjęto działania mające na celu przybliżenie wartości patriotycznych. 29 marca odbyła się „żywa lekcja historii” pt.: „Polscy bohaterowie narodowi”

.

Uczniowie mogli obejrzeć okolicznościową prezentację „Dzieło Konstytucji 3 Maja” umieszczoną na telebimie. Została także wykonana tradycyjna wystawka dotycząca aktualnego święta.

3 maja uczniowie z pocztu sztandarowego reprezentowali Zespół Szkolno – Przedszkolny podczas mszy świętej w intencji ojczyzny.

7 maja odbył się uroczysty apel szkolny. W montażu słowno - muzycznym uczniowie klasy VIIa przybliżyli społeczności szkolnej okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja. 150 osobowy chór zaprezentował pieśni patriotyczne. Na zakończenia chór wykonał „Odę do radości” dla upamiętnienia piętnastej rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

opublikowano: 2019-05-09, © Magdalena Baranowska,

fot. Agnieszka Żyła