Szkoła Podstawowa Nr 3
w Reszlu

Jesteś tu: strona główna < Oświata < LOKOMOTYWA ODJEŻDŻA… ⁄

LOKOMOTYWA ODJEŻDŻA…

W środę, 7 czerwca 2017 r oraz w piątek 9 czerwca 2017 r, dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klasy I-II Szkoły Podstawowej nr 3 w Reszlu wraz z opiekunami uczestniczyły w spektaklu wystawionym przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia pt. ,,Lokomotywa Pana Tuwima”. Spektakl odbył się w Kętrzynie w kinie „Gwiazda”. Była to wspaniała podróż po niezapomnianych wierszach naszego wielkiego poety. Przewodnikiem w tej niezwykłej podróży był wyjątkowy konduktor, który wraz z kilkoma spóźnionymi pasażerami odkrył przed publicznością skarbnicę żartu, dobrego humoru i nauki.

Po drodze spotkaliśmy pewną bardzo samodzielną Zosię, niezbyt mądrego Grzesia, marzyciela Dyzia, zdenerwowanego do granic możliwości pana Hilarego, spokojnego staruszka i jego rzepkę, zapominalskiego słonia Trąbalskiego, całe mnóstwo ptaków śpiewających w radiu oraz wiele innych postaci.

Wszyscy świetnie się bawili. To była niezwykła, pełna humoru i wiedzy o świecie i ludziach lekcja poezji Juliana Tuwima.

opublikowano: 2017-06-12, © Krystyna Bujnowska,