Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Koncert muzyczny „Wigilijna opowieść” ⁄

Koncert muzyczny „Wigilijna opowieść”

03 grudnia 2019r.

Dzisiejszy koncert dla klas I-III oraz oddziałów przedszkolnych dał dzieciom okazję do poznania kolęd z innych krajów. Z głośników popłynęły pięknie zaśpiewane kolędy z Niemic, Anglii, Rosji, Francji, Hiszpanii, Boliwii i Stanów Zjednoczonych.

Znany wszystkim Mikołaj przez te właśnie kraje przejechał swoim zaprzęgiem. W trakcie koncertu dzieci poszerzyły swoją wiedzę o Świętach Bożego Narodzenia. Dowiedziały się, że zwyczaj ubierania choinki pochodzi z Niemiec, że w Anglii i we Francji nie ma kolacji wigilijnej, w Hiszpanii i Boliwii nie ubiera się choinek, a domy dekorowane są szopkami bożonarodzeniowymi. Usłyszały też o tym, że zwyczaj wysyłania kartek świątecznych pochodzi z Anglii, Święta Bożego Narodzenia w Boliwii obchodzi się tańcząc i śpiewając, a w Hiszpanii dzieci wcale nie czekają na Mikołaja, bo prezenty przynosi Baltazar, natomiast w Stanach Zjednoczonych prezentów nie szuka się pod choinką, a w specjalnej skarpecie.

Na zakończenie koncertu odbył się konkurs. Tym razem nie był związany z wiedzą z zakresu muzyki. Startujące w konkursie dziewczynki zaśpiewały polskie kolędy.

Pierwsze miejsce zdobyła Emilia Zelma z kl.2a, a drugie – Weronika Lewandowska z klasy 2b.

opublikowano: 2019-12-03, © Dorota Choromańska,

fot. Dorota Choromańska