Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Koncert muzyczny „Hiszpańska przygoda” ⁄

Koncert muzyczny „Hiszpańska przygoda”

Klasy I-III oraz oddziały przedszkole rozpoczęły nowy rok bardzo ciekawym koncertem muzycznym pt. „Hiszpańska przygoda”. Jak tytuł wskazuje, akcja rozgrywa się w Hiszpanii, gdzie młody Polak grający na gitarze, w którego rolę wcielił się Wojtek Smyk, pojechał na konkurs muzyczny do Barcelony. Tam poznał ciekawych ludzi, którzy pomogli jemu oraz przybliżyli wiele ciekawych informacji o gitarze klasycznej, elektrycznej, pracy lutnika, a także zaprezentowali utwory muzyczno – taneczne występujące w folklorze hiszpańskim, tzw. flamenco.

W czasie koncertu odbył się konkurs wokalny klas trzecich. Uczniowie pod okiem wychowawczyń nauczyli się wcześniej piosenki podanej przez Agencję Artystyczną „MAT” pt. „Muzyczny lekarz”, którą zaprezentowali podczas koncertu. Pierwsze miejsce zajęła Emilia Przybyłowska z klasy IIIb, drugie – Natalia Mackiewicz z klasy IIIa, trzecie – Natalia Niedzielska z klasy IIIc.

Na zakończenie koncertu odbył się konkurs związany z wiedzą z zakresu muzyki, o której była mowa w czasie przedstawienia. Wzięły w nim udział trzy chętne osoby z klas trzecich. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące m.in. instrumentów strunowych szarpanych oraz pracy lutnika.

Pierwsze miejsce zdobyła Aleksandra Daliga z klasy IIIa, drugie - Krzysztof Wermter z IIIc, trzecie – Roksana Plikus z IIIb.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym.

opublikowano: 2020-01-26, © Joanna Piskosz,