Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Klasy trzecie z wizytą w parku dzikich zwierząt ⁄

Klasy trzecie z wizytą w parku dzikich zwierząt

20 września 2021 roku uczniowie z klas trzecich byli na autokarowej wycieczce integracyjnej. Najpierw udali się do Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie, który znajduje się w Puszczy Piskiej na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego.

W malowniczo położonym parku zwierzęta żyją w warunkach zbliżonych do naturalnych. Jest to w pewnym sensie ogród zoologiczny, z tą różnicą, że w tradycyjnym zoo zwierzęta siedzą w klatkach, żebymożna było je oglądać, natomiast tu ludzie wchodzą na terytorium zwierząt i podglądają ich życie na otwartym terenie. Już samo wejście do parku jest nietypowe, bo nie ma tu żadnej bramy czy drzwi. Żeby dostać się na jego teren trzeba przejść przez specjalne drabinki.

A dalej były tylko zachwyty. Można było obejrzeć z bliska zwierzęta, które czasem udaje się komuś zauważyć w naszych lasach czy na polach. Park został założony również w celu zachowania wymierających gatunków zwierząt, co odnosi pozytywne efekty. Podpatrywaliśmy m.in. łosie, żbiki, rysie, sowy, orły, kuny, tchórze, daniele, jelenie. Przewodnik opowiadał ciekawostki o zwierzętach oraz o ich zwyczajach.Wyjaśniał, jak należy zachowywać się będąc w ich otoczeniu. Można było spacerować wśród kóz i danieli, a nawet je karmić. To niesamowite, bo te płochliwe zwierzęta, które czasem uda się gdzieś podpatrzeć w lasach, tam śmiało chodziły pośród dzieci, a nawetdały się karmić i głaskać. Dużo emocji dostarczyło dzieciom również obserwowanie z bliska wilków. Wizyta w parku pozwoliła na wyciszenie się i poszerzenie swojej wiedzy na temat różnych gatunków zwierząt.

Kolejne miejsce, które odwiedziliśmy, to szkółka leśna w Świętej Lipce. Tam uczniowie spędzili czas przy ognisku. Upiekli kiełbaski, które zjedli ze smakiem po podróży. Spotkali się z leśnikiem, panią Wiesławą Pręcikowską, która przygotowała ognisko.

Wycieczka, pomimo braku słońca i dosyć niskiej temperatury na zewnątrz, była udana. Przebiegała w miłej atmosferze. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę przyrodniczą oraz miło spędzili czas.

Dziękujemy wszystkim opiekunom, którzy dbali o bezpieczeństwo uczestników wycieczki.

opublikowano: 2021-09-22, © Organizatorzy,

fot. Organizatorzy