Zespół Szkolno-Przedszkolny
- Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Marii Dąbrowskiej
- Przedszkole Samorządowe w Reszlu

Jesteś tu: strona główna < Informacje_i_wydarzenia < Fala ciepła zamiast konwencjonalnego systemu ogrzewania ⁄

Informacje_i_wydarzenia

Fala ciepła zamiast konwencjonalnego systemu ogrzewania

Promiennik podczerwieni to grzejnik elektryczny. Opiera się na promieniowaniu i jest również nazywany ogrzewaniem falą ciepła lub ogrzewaniem na podczerwień. Podobnie jak słońce, ogrzewanie na podczerwień generuje szczególnie przyjemne bezpośrednie ciepło. Największą różnicą w stosunku do konwencjonalnego systemu ogrzewania jest to, że ogrzewanie podczerwienią nie ogrzewa powietrza w pomieszczeniu, ale przede wszystkim osoby znajdujące się w pobliżu, ściany, podłogę i przedmioty w pomieszczeniu.

Popularne ogrzewanie elektryczne

Właśnie ten aspekt sprawia, że takie ogrzewanie elektryczne jest popularne. Dzięki równomiernemu przekazywaniu ciepła powstaje szczególnie komfortowy i zdrowy klimat. Ciepło jest stale oddawane przez otaczające powierzchnie i nie przemieszcza się samo przez pomieszczenie. Ponadto promienniki podczerwieni wyróżniają się niskimi kosztami zakupu, a także dużą różnorodnością konstrukcji i wyjątkowo wysoką sprawnością. Promienniki podczerwieni są szczególnie korzystne w nowoczesnych i dobrze ocieplonych nowych budynkach, a także w rzadko używanych pomieszczeniach.

Czy promienniki podczerwieni mogą być szkodliwe dla zdrowia?

Promieniowanie podczerwone jest na ogół emitowane przez każde ciało i jest absolutnie nieszkodliwe dla nas ludzi. Promieniowanie jest naturalnym składnikiem światła słonecznego i na co dzień otacza człowieka. W przypadku ogrzewania na podczerwień problemy zdrowotne są całkowicie bezpodstawne. Wręcz przeciwnie, ponieważ bardzo komfortowy i zrównoważony klimat w pomieszczeniu zapewnia lepsze samopoczucie, szczególnie w chłodne dni w zimie.

Zalety ogrzewania na podczerwień. Efektywne ogrzewanie domu jednorodzinnego

Podstawową zaletą ogrzewania na podczerwień jest komfort cieplny. W bezpośrednim porównaniu z typowym systemem ogrzewania olejowego lub gazowego, przy ogrzewaniu na podczerwień energia grzewcza jest oddawana równomiernie do otoczenia. W ten sposób zapewnia idealny klimat w pomieszczeniu.

Promieniowanie podczerwone z systemu grzewczego równomiernie ogrzewa sufity, ściany i podłogi. Klimat wewnętrzny jest stale suchy, ponieważ ciepło jest uwalniane z opóźnieniem. W pierwszej kolejności nie powstają wilgotne obszary, na których może rozwijać się pleśń.

W przypadku ogrzewania na podczerwień koszty energii elektrycznej są naliczane natychmiast po podgrzaniu. Im mniej zużywa się energii, tym niższe koszty. Ogrzewanie na podczerwień jest opcją ekonomiczną, szczególnie w dobrze izolowanych domach niskoenergetycznych lub pasywnych.

W porównaniu z komponentami innych systemów grzewczych koszty paneli grzewczych są wyjątkowo niskie. Ponadto na cenę mogą wpływać różne warianty wyposażenia. W przeciwnym razie nie ma dodatkowych kosztów instalacji, ponieważ wymagane jest tylko podłączenie zasilania. Montaż jest bardzo łatwy i szybki, jednak jego wykonaniem powinien zająć się fachowiec.

Technicznie promienniki podczerwieni nie są skomplikowane. Nie są podatne na awarie i wymagają sporadycznej konserwacji. Nie trzeba brać pod uwagę regularnych kosztów konserwacji i ewentualnej wymiany zużywających się części.

opublikowano: 2021-07-14, © materiał zewnętrzny,

ostatnie artykuły z tego działu:

fot. materiał zewnętrzny

Rozkład dzwonków
Lp. Godziny lekcyjne
1.  800 -  845
2.  850 -  935
3.  945 - 1030
4. 1050 - 1135
5. 1155 - 1240
6. 1300 - 1345
7. 1350 - 1435
8. 1440 - 1525

BIBLIOTEKA SZKOLNA
Czynna:
PN - CZW w godz. 7.30 - 15.00
PT w godz. 7.30 - 14.00

ŚWIETLICA czynna od poniedziałku do piątku
w godz. 6.45 - 16.15

GABINET PEDAGOGA SZKOLNEGO

GABINET PIELĘGNIARKI SZKOLNEJ

OBIADY
Zarządzenie w sprawie ustalenia zasad funkcjonowania stołówki
Odpłatność za obiady