Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Dzień Przedszkolaka w Przedszkolu Samorządowym w Reszlu ⁄

Dzień Przedszkolaka w Przedszkolu Samorządowym w Reszlu

Dnia 20 września obchodziliśmy po raz pierwszy w naszym przedszkolu Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Jest to nowe święto ustanowione przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej. Z okazji święta postanowiliśmy, by dzieci chodzące do przedszkola, przeżyły ten dzień nieco inaczej niż zwykle. Naszym celem było dostarczenie wszystkim dzieciom okazji do świętowania, wesołej zabawy, czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

Rozpoczęliśmy nasze świętowanie od wspólnie zaśpiewanej piosenki „Jestem sobie przedszkolaczek”, a następnie wyruszyliśmy do Parku Miejskiego na pieczenie kiełbasek. Tam już czekali na nas panowie przy rozpalonym ognisku – Pan Daniel Lewiński (tata Antka) i Pan Kilanowski, którym bardzo dziękujemy za poświęcony nam czas. Nie zabrakło też muzyki, konkurencji sportowych, przy których przedszkolaki wesoło się bawiły. Na pamiątkę rozdano dzieciom niespodzianki w postaci breloczków.

Ten wspólnie spędzony czas sprawił dzieciom wiele radości i wywołał uśmiech na ich twarzach.

opublikowano: 2018-09-25, © Krystyna Dudek,

fot. Krystyna Dudek